Черно море и Етър въртят реми в контрола

Двубоят на стадион "Тича" във Варна завърши 1:1, и двата гола бяха от дузпа

Черно море и Етър завършиха 1:1 в контролна среща, играна на стадион "Тича" във Варна. Любопитно е, че и двете попадения бяха отбелязани от дузпи. Проверката е четвърта за варненци от старта на зимната подготовка, като до момента футболистите на Илиан Илиев са записали две победи и две равенства.

Черно море поведе в резултата още в 8-ата минута на двубоя срещу Етър. Велислав Василев беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Пет минути по-късно отново Велислав Василев беше най-активен в атака и изведе Алекс Фернандес на голово положение, но топката се отклони от тялото на бранител на великотърновци. Последваха няколко добри акции на Васил Панайотов и Исмаил Иса, но втори гол за Черно море не падна. Минута преди края на първото полувреме Алекс Фернандес впечатли с атрактивен опит за задна ножица, но топката отново не попадна в мрежата на "болярите".

След подновяването на играта, Черно море отново беше по-активният отбор на терена. Въпреки това гостите от Велико Търново стигнаха до изравнително попадение в 67-ата минута. Стефан Велев фаулира Алехандро Гонкалвеш в наказателното поле, а Мартин Тошев превърна в гол отсъдената дузпа и направи резултата на стадион "Тича" 1:1. Девет минути по-късно Николай Златев пропусна златен шанс да донесе победата на Черно море, като на празна врата от около 25 метра изпрати топката в аут.

Следващата контрола на Черно море е срещу Дунав (Русе) на 1 февруари.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Арлинд Дакай, Ангел Ангелов, Велислав Василев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса.

Резерви: Иван Дюлгеров, Даниел Димов, Росен Стефанов, Александър Василев, Стефан Велев, Мишаел Алвес, Мазир Сула, Лъчезар Йорданов, Николай Златев, Матеус Ферейра.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Росен Кирилов няма да води Спартак (Варна) в Първа лига

Специалистът напуска клуба след края на сезона

След проведени разговори между ръководството на Спартак (Варна) и старши треньорът Росен Кирилов е решено, че той ще остане начело на тима до края на настоящия сезон и няма да води клуба в Първа лига. Това съобщиха от клубното ръководство на "соколите".

"През изминалите няколко месеца, откакто пое тима, Росен Кирилов и неговият щаб не само изпълниха задачата, която им бе поставена – първото място в шампионата и завръщане в Първа лига, а изградиха отбор и колектив, който постигна победи с убедителна игра и стил, с който всички привърженици могат да се гордеят."

Ръководството на Спартак изказва своята благодарност към Росен Кирилов за работата и професионалното му отношение към клуба и неговите задължения, като му пожелава успех в треньорската кариера.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак Варна