Черно море и Левски не се победиха на Герена

"Моряците" си подсигуриха място в ТОП 3

Без отбелязан гол завърши гостуването на Черно море на Левски в мача от 32-рия кръг на елитната ни футболна лига. Нито един от двата отбора не успя да се възползва от ситуациите си в срещата и да стигне до крайния успех. Равенството гарантира на Черно море място в ТОП 3. Дали варненци ще триумфират със сребърните или с бронзовите медали ще стане ясно в оставащите 3 кръга до края.

Мачът на Герена ще се запомни с протеста на част от „сините“ привърженици, които забавиха началото на двубоя с 12-13 минути. Феновете бяха на терена и опънаха транспарант против ръководството на „сините“ пред вратата зад Сектор „Б“ и отказваха да напуснат.

Първият точен удар в срещата между Левски и Черно море беше на сметката на "сините". Той дойде в 16-ата минута, но Дюлгеров бе на своя пост. В следващите минути Черно море отговори подобаващо, като създаде няколко опасни ситуации пред вратата на Левски, но без успех.

Двуострата игра продължи и през второто полувреме. Най-опасната ситуация за Черно море беше в 78-ата минута. Илиан Илиев-младши центрира от корнер в наказателното поле, където Даниел Димов се извиси и стреля опасно с глава към горния ляв ъгъл на вратата, но Пламен Андреев демонстрира страхотен рефлекс и успя да избие топката.

Въпреки усилията на двата отбора, гол в оставащите минути до края на срещата не падна и двубоят на Герена завърши 0:0. В следващия кръг от шампионата в Първа лига, Черно море приема Лудогорец. Както ВАРНА Е ви информира, разградчани предсрочно си осигуриха титлата след успех с 3:1 срещу ЦСКА. Двубоят на стадион Тича във Варна между Черно море и Лудогорец е на 19 май - неделя, от 20:30 часа.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Ключов футболист се завръща в състава на Черно море преди мача с ЦСКА

Аут за двубоя в столицата са Мишаел Алвес и Виктор Попов

Група от 21 футболисти определи старши треньорът на Черно море Илиан Илиев за гостуването на ЦСКА от 34-тия кръг на елитната ни футболна лига. Добрата новина в лагера на "моряците" е завръщането на Мазир Сула, който пропусна мача с Лудогорец заради травма. В групата се завръща и Мартин Милушев. Аут за двубоя с ЦСКА е Мишаел Алвес, важната среща ще пропусне и контузеният Виктор Попов.

"Моряците" ще пътуват за София в сряда рано сутринта, като последното занимание на варненци преди срещата с "армейците" ще е в столицата.

Мачът между ЦСКА и Черно море е в четвъртък, 23 май от 20:30 часа на националния стадион "Васил Левски".

Както ВАРНА Е ви информира, главен арбитър на двубоя ще е Георги Кабаков, с асистенти Мартин Маргаритов и Диян Вълков, съдийски наблюдател ще е Николай Колев, а за ВАР ще отговарят Никола Попов и Димо Вълчев.

Групата на Черно море: Християн Славков, Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Мартин Дичев, Даниел Димов, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Дани Мартин, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Мазир Сула, Берк Бейхан, Николай Златев, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Едгар Пашеко, Илиан Илиев, Атанас Илиев, Исмаил Иса, Уеслен Жуниор.