Черно море и Левски не се победиха на Герена

"Моряците" си подсигуриха място в ТОП 3

Без отбелязан гол завърши гостуването на Черно море на Левски в мача от 32-рия кръг на елитната ни футболна лига. Нито един от двата отбора не успя да се възползва от ситуациите си в срещата и да стигне до крайния успех. Равенството гарантира на Черно море място в ТОП 3. Дали варненци ще триумфират със сребърните или с бронзовите медали ще стане ясно в оставащите 3 кръга до края.

Мачът на Герена ще се запомни с протеста на част от „сините“ привърженици, които забавиха началото на двубоя с 12-13 минути. Феновете бяха на терена и опънаха транспарант против ръководството на „сините“ пред вратата зад Сектор „Б“ и отказваха да напуснат.

Първият точен удар в срещата между Левски и Черно море беше на сметката на "сините". Той дойде в 16-ата минута, но Дюлгеров бе на своя пост. В следващите минути Черно море отговори подобаващо, като създаде няколко опасни ситуации пред вратата на Левски, но без успех.

Двуострата игра продължи и през второто полувреме. Най-опасната ситуация за Черно море беше в 78-ата минута. Илиан Илиев-младши центрира от корнер в наказателното поле, където Даниел Димов се извиси и стреля опасно с глава към горния ляв ъгъл на вратата, но Пламен Андреев демонстрира страхотен рефлекс и успя да избие топката.

Въпреки усилията на двата отбора, гол в оставащите минути до края на срещата не падна и двубоят на Герена завърши 0:0. В следващия кръг от шампионата в Първа лига, Черно море приема Лудогорец. Както ВАРНА Е ви информира, разградчани предсрочно си осигуриха титлата след успех с 3:1 срещу ЦСКА. Двубоят на стадион Тича във Варна между Черно море и Лудогорец е на 19 май - неделя, от 20:30 часа.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Илиан Илиев: Равенството като гост може да е трамплин за България в групата

Очаква ни труден мач със Северна Ирландия, призовавам феновете да ни подкрепят в Пловдив, заяви националния селекционер

Старши треньорът на България Илиан Илиев коментира представянето на националите при нулевото реми срещу Беларус на старта в Лигата на нациите.

"Техният отбор игра за равен, а и представянето на вратарят им беше наистина впечатляващо.

Имахме ситуации, в които можеше да решим мача, не успяхме, но пък имаме и други мачове, в които се надявам да спечелим.

Групата ще е доста завързана, така че този равен като гост може да е трамплин за следващия ни двубой със Северна Ирландия у дома. Той ще е много важен за нас и се надявам феновете да дойдат да ни подкрепят, тъй като групата не е никак лесна."

По отношение червения картон на Филип Кръстев, националният селекционер отбеляза:

"Със сигурност Филип Кръстев не е искал да остави отбора с човек по-малко. Малко съм мнителен към отсъжданията на главния рефер.

Със сигурност ще ни липсва Филип, предвид това че е доста креативен играч, но така се случи.

Положителното е, че след като останахме с човек по-малко продължихме да пресираме отбора на Беларус и да се опитваме да вкараме гол, което показа, че имаме самочувствие. Извиняваме се, че не успяхме да победим, но имаме следващи пет мача, в които да се поправим."

Илиан Илиев каза също, че отборът няма физически проблеми, тъй като всички футболисти играят активно в отборите си и без затруднения ще излязат подготвени за следващия мач в неделя.

България посреща Северна Ирландия на 8 септември, от 19 часа, на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър БФС