Черно море и Пирин завършиха с нулево реми редовния сезон

"Моряците" са втори във временното класиране, с актив от 62 точки, преди началото на плейофите

Черно море и Пирин не успяха да си отбележат гол в последния си мач от редовния сезон в елитната ни футболна лига. "Орлетата" показаха характер пред собствена публика и отново не се дадоха на един от лидерите в шампионата, след като преди седмица победиха прекия конкурент на варненци за второто място ЦСКА-София. Играчите на Илиан Илиев все още нямат победа като гости през пролетния дял на шампионата - записали са 3 загуби и 2 равенства. Преди изиграване на всички двубои от 30-ия кръг те са втори във временното класиране с актив от 62 точки.

Двубоят в Благоевград не предложи много опасни ситуации пред двете врати, като гостите от Черно море бяха по-настоятелни в атака, но вратарят на Пирин Ковальов отново беше на висота.

Първият точен удар в срещата очаквано беше на сметката на варненци. Отправи го капитанът Васил Панайотов в 8-ата минута, но Ковальов внимаваше и изби. Три минути по-късно и Пабло Гарсия изпробва точността на мерника си с шут извън наказателното поле, но стражът на Пирин отново внимаваше.

В средата на полувремето спорен момент провокира сериозни претенции към съдията от щаба на Черно море. Айуб Абу получи първия жълт картон в мача, след нарушение срещу Исмаил Иса, а секунди след това фаулира и Мазир Сула. Реферът обаче не показа втори жълт картон, въпреки недоволството на "моряците".

Пирин достигна до първата си сериозна възможност в 28-ата минута. Тогава Асен Дончев намери Юго Комано, който се хвърли самоотвержено към топката, но не успя да я изпрати в мрежата зад Дюлгеров.

Десет минути преди края на първата част Иван Тасев пусна страхотен пас в коридор за Асен Дончев, който обаче стреля над напречната греда на вратата на Черно море.

Варненци започнаха по-активно и второто полувреме. Осем минути след подновяване на играта Илиан Илиев - младши след самостоятелна акция стреля опасно, но встрани от целта. 10-ина минути преди края на мача Пабло Гарсия отново имаше отлична възможност да изведе Черно море напред, но безгрешният в този мач Ковальов отрази и този шут.

В заключителните минути Васил Панайотов стреля мощно от въздуха, но точно пред голлинията Венцислав Бенгюзов сложи крак на пътя на топката и спаси своя тим от попадение.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов (85 мин. - 15.Даниел Мартин), 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов (К), 11. Илиан Илиев (64 мин. - 99.Уеслен Жуниор), 6. Виктор Попов, 16. Андреас-Кристиан Калкан (72 мин. - 23.Едгар Пашеко), 10. Мазир Сула (85 мин. - 39.Николай Златев), 86. Исмаил Иса (64 мин. - 9.Атанас Илиев)

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Росен Кирилов: Неочаквана загуба!

Не подценихме съперника, по-скоро нашите футболисти бяха пренавити от мисълта за победа на всяка цена, коментира старши треньорът на Спартак (Варна)

Старши треньорът на Спартак (Варна) Росен Кирилов поднесе извиненията си на феновете за неочакваната загуба с 1:4, която "соколите" регистрираха при гостуването си на Черноморец в Балчик в 31-вия кръг на Втора лига.

"Мачът тръгна добре за нас, до 10-15-ата минута можеше да вкараме два гола, но не се получи. За съжаление, съперникът при първия си точен удар към вратата ни вкара гол.

Аз лично съм играл в такива мачове и като треньор съм водил такива мачове, в които всичко на противника му се получава.

Те 4 пъти стреляха точно към вратата и 4 пъти вкараха. Поздравявам ги!"

Росен Кирилов подчерта, че футболистите му със сигурност не са подценили отбора на Черноморец.

"Ние знаехме, че Черноморец имат потенциал и разполагат с добри играчи, не ни изненадаха с нищо. По-скоро имаше пренавиване.

Искахме на всяка цена днес да победим и да си подпечатаме мястото в Първа лига, но не се получи.

Имаме още 3 мача до края, трябва да ги спечелим на всяка цена", завърши Росен Кирилов.