Черно море и Пирин завършиха с нулево реми редовния сезон

"Моряците" са втори във временното класиране, с актив от 62 точки, преди началото на плейофите

Черно море и Пирин не успяха да си отбележат гол в последния си мач от редовния сезон в елитната ни футболна лига. "Орлетата" показаха характер пред собствена публика и отново не се дадоха на един от лидерите в шампионата, след като преди седмица победиха прекия конкурент на варненци за второто място ЦСКА-София. Играчите на Илиан Илиев все още нямат победа като гости през пролетния дял на шампионата - записали са 3 загуби и 2 равенства. Преди изиграване на всички двубои от 30-ия кръг те са втори във временното класиране с актив от 62 точки.

Двубоят в Благоевград не предложи много опасни ситуации пред двете врати, като гостите от Черно море бяха по-настоятелни в атака, но вратарят на Пирин Ковальов отново беше на висота.

Първият точен удар в срещата очаквано беше на сметката на варненци. Отправи го капитанът Васил Панайотов в 8-ата минута, но Ковальов внимаваше и изби. Три минути по-късно и Пабло Гарсия изпробва точността на мерника си с шут извън наказателното поле, но стражът на Пирин отново внимаваше.

В средата на полувремето спорен момент провокира сериозни претенции към съдията от щаба на Черно море. Айуб Абу получи първия жълт картон в мача, след нарушение срещу Исмаил Иса, а секунди след това фаулира и Мазир Сула. Реферът обаче не показа втори жълт картон, въпреки недоволството на "моряците".

Пирин достигна до първата си сериозна възможност в 28-ата минута. Тогава Асен Дончев намери Юго Комано, който се хвърли самоотвержено към топката, но не успя да я изпрати в мрежата зад Дюлгеров.

Десет минути преди края на първата част Иван Тасев пусна страхотен пас в коридор за Асен Дончев, който обаче стреля над напречната греда на вратата на Черно море.

Варненци започнаха по-активно и второто полувреме. Осем минути след подновяване на играта Илиан Илиев - младши след самостоятелна акция стреля опасно, но встрани от целта. 10-ина минути преди края на мача Пабло Гарсия отново имаше отлична възможност да изведе Черно море напред, но безгрешният в този мач Ковальов отрази и този шут.

В заключителните минути Васил Панайотов стреля мощно от въздуха, но точно пред голлинията Венцислав Бенгюзов сложи крак на пътя на топката и спаси своя тим от попадение.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов (85 мин. - 15.Даниел Мартин), 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов (К), 11. Илиан Илиев (64 мин. - 99.Уеслен Жуниор), 6. Виктор Попов, 16. Андреас-Кристиан Калкан (72 мин. - 23.Едгар Пашеко), 10. Мазир Сула (85 мин. - 39.Николай Златев), 86. Исмаил Иса (64 мин. - 9.Атанас Илиев)

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.