Черно море излезе четвърти в Първа лига след успех над Локомотив (Пловдив)

"Моряците" постигнаха домакинска победа с 2:1 над прекия си конкурент

Черно море постигна изключително важен успех в битката за четвъртото място в елитната ни футболна лига. Варненци надделяха над един от преките конкуренти за престижната позиция, отбора на Локомотив (Пловдив). "Моряците" се наложиха с 2:1 на собствения си стадион "Тича" в морската столица.

Двата отбора изиграха изключително атрактивен и интригуващ двубой.

В 17-ата минута Едгар Пачеко пробва да порази вратата на Локомотив със страховит удар от около 20 метра от воле, но Динко Хоркаш се намеси решително.

В 31-вата минута натискът на домакините даде резултат. Капитанът Васил Панайотов откри в полза на Черно море, като с отличен изстрел с глава материализира по най-добрия начин отлично центриране от десния фланг.

Пет минути по-късно обаче "смърфовете" достигнаха до равенство. Джовани стреля неспасяемо за 1:1.

В самия край на първото полувреме гостите получиха стопроцентова възможност да стигат до пълен обрат. След консултация с ВАР, главният арбитър Георги Давидов отсъди дузпа за нарушение срещу капитана на Локомотив Димитър Илиев в наказателното поле на "моряците". Потърпевшият застана зад бялата точка, но вратарят на Черно море Иван Дюлгеров парира изстрела.

В 51-ата минута домакините можеха да излязат напред в резултата след изстрел на тарана Атанас Илиев, но вратарят на пловдивчани Динко Хоркаш се намеси класно и изби.

15 минути по-късно варненци все пак поразиха мрежата на "смърфовете", но след преразглеждане с ВАР стана ясно, че Стефан Велев е направил нарушение в атака и голът беше отменен.

По-активният в двубоя отбор на Черно море стигна до победното попадение в 72-рата минута. Бранителят Живко Атанасов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на съперника след центриране от корнер.

До края на срещата до нов гол не се стигна, въпреки добрите атаки и пред двете врати.

В следващия кръг Черно море гостува на Ботев във Враца - на 21 април (петък), от 16:15 часа. Локомотив Пловдив ще играе с ЦСКА 1948 в София на 22 април (събота), от 19:30 часа.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно море

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море