Черно море излезе пети в Елита след победа над Пирин в Благоевград

Атанас Илиев отбеляза единствения гол в мача, с което донесе успеха на варненци

Черно море победи Пирин в Благоевград в мач от 21-вия кръг на Елитната ни футболна лига. "Моряците" се наложиха с 1:0, а единствения гол в мача отбеляза Атанас Илиев. Успехът изкачи варненци на петата позиция във временното класиране, "орлетата" са предпоследни.

Гостите от Черно море влязоха по-уверено в двубоя на стадион "Христо Ботев" в Благоевград и закономерно поведоха в резултата още в 12-ата минута. Точен беше Атанас Илиев от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Вячеслав Велев. Попадението е дебютно за Илиев в официален двубой за "моряците" след завръщането му в клуба през зимната пауза.

След гола "моряците" продължиха да са по-активни на терена и да търсят още по-изразителна победа, но защитата и вратаря на Пирин действаха съсредоточено. "Орлетата" разчитаха предимно на контраатаки и на статични положения, за да се опитат да изравнят, но Иван Дюлгеров категорично пресичаше всеки опит за опасност в наказателното поле на Черно море.

През второто полувреме домакините станаха по-настъпателни в атака, но така и не съумяха да поразят мрежата на "моряците". Десет минути преди края на срещата Дюлгеров окончателно поряза амбициите на "орлетата" като показа изумителен рефлекс след опасен изстрел на Преслав Йорданов с глава след центриране от корнер и съхрани преднината на Черно море.

Съставът на Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 3 Живко Атанасов, 15 Петар Босанчич, 6 Виктор Попов, 19 Александър Василев, 77 Стефан Велев, 10 Велислав Василев (17 Ангел Ангелов - 69 мин.), 71 Васил Панайотов, 8 Мазир Сула (32 Мартин Дичев - 85 мин.), 11 Алекс Фернандес (35 Арлинд Дакай - 85 мин.), 9 Атанас Илиев (86 Исмаил Иса - 69 мин.)

2023 © Варна е

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море