Черно море оглави еднолично Първа лига след разгромна победа срещу Славия на Бакеро

"Моряците" надделяха с 5:1 като гости на стадион "Александър Шаламанов" в столицата

Черно море разгроми с 5:1 Славия като гост в мач от петия кръг на елитната ни футболна лига. Това е първа толкова резултатна победа за "моряците" в шампионата от доста време насам. След успеха, футбоистите на Илиан Илиев оглавиха еднолично Първа лига, заради по-добра голова разлика от Локо Пловдив. Точни за успеха на Черно море бяха Матеус Машадо на два пъти, Пабло Гарсия от дузпа, Алекс Фернандес и Исмаил Иса.

Още в 4-тата минута Матеус Машадо откри резултата в полза на "моряците". Той се възползва от грешка на Венцислав Керчев, който опита да върне топката назад, но го направи прекалено слабо. Така до нея стигна именно Машадо, който остана очи в очи с Николай Кръстев и не сгреши.

Шест минути след това Пабло Гарсия получи в наказателното поле на "белите". Той опита да стреля от въздуха, но топката прелетя високо над напречната греда. Натискът на гостите от Варна продължи.

В 21-ата минута домакините създадоха първото по-опасно положение в двубоя. Галин Иванов стигна до топката и опита изстрел от сериозна дистанция, но топката премина далеч от целта.

Минута след това Черно море отново се възползва от неубедителна игра в защитата на Славия. Топката стигна до Александър Василев, който стреля от границата на наказателното поле. Стражът на "белите" се справи с този удар, но нямаше шанс при последвалата добавка от Матеус Машадо - 2:0 за Черно море.

В 33-тата минута Йон Бакеро също си опита късмета с изстрел от дистанция, който затрудни Иван Дюлгеров. Стражът за кратко изпусна топката, но след това я прибра в обятията си.

Четири минути по-късно Славия успя да намали изоставането. Иван Минчев пусна добър извеждащ пас, до който стигна Галин Иванов. Той пък потърси Виктор Генев, а топката рикошира на няколко пъти преди да влезе в мрежата, като в крайна сметка беше отчетен автогол на Пабло Гарсия.

След попадението "белите" вдигнаха оборотите и станаха по-опасния тим на терена. В 41-вата минута Иван Минчев отправи много мощен шут към вратата на Черно море, а само добрата намеса на Иван Дюлгеров го лиши от изравнителното попадение.

Минута преди края на редовното време на първото полувреме Йон Бакеро показа техниката си и нанесе изстрел извън наказателното поле след индивидуален пробив. Изпълнението му обаче попадна право в ръцете на Дюлгеров.

Само 30 секунди след подновяването на игра Черно море бе близо до гола. Алекс Фернандес се оказа на върха на атаката, а неговият изстрел бе спасен от Николай Кръстев. След това пък Мазир Сула центрира отлично, при което Живко Атанасов стреля с глава, а топката "кацна" на напречната греда и излезе.

В 56-ата минута Денислав Александров стреля от границата на пеналтерията, но изпълнението му не затрудни Иван Дюлгеров, който без проблеми улови.

Пет минути след това Матеус Машадо получи в наказателното поле, пое си топката и опита да стреля. Той обаче бе съборен на земята от Виктор Генев, а съдията Георги Кабаков прегледа ситуацията на монитора край тъчлинията и посочи бялата точка. Пабло Гарсия бе точен и превърна наказателния удар в нов гол за "моряците", с което се реваншира за автогола.

В 81-вата минута Владимир Николов изпусна страхотна възможност за Славия. Той остана буквално на празна врата, но не успя да отбележи от близка дистанция след острото подаване на Ертан Томбак. Ударът на Николов шокиращо бе неточен и премина над напречната греда.

Четири минути преди края на редовното време Иван Минчев направи нарушение, за което получи втори жълт картон и остави "белите" с човек по-малко до края на срещата.

В самия край на редовното време Алекс Фернандес изпрати топката покрай Николай Кръстев и намери вратата на Славия с прецизен удар - 4:1 в полза на "моряците".

Дълбоко в добавеното време Исмаил Иса също се разписа. Той получи центриране и стреля с глава, за да прати топката в мрежата на "белите" за пети път в мача.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Васил Панайотов: Радвам се, че показахме варненския дух - духът на Черно море!

Готови сме на 100 % за място в тройката, ще дадем всичко от себе си, за да го постигнем и да зарадваме хората, които при всеки домакински мач пълнят трибуните на стадион "Тича", заяви опитният футболист на "моряците"

Васил Панайотов донесе трите точки на Черно море срещу Локомотив (Пловдив) в първия плейофен двубой на "моряците" в челната шестица на елитната ни футболна лига и заслужено беше избран за играч на мача. Той благодари на всички, които са гласували за него и подчерта, че наградата е за целия отбор.

"Спечелихме важни три точки. Показахме на терена това, което треньорът искаше от нас - да бъдем по-агресивни, да опитваме да отнемаме топката в половината на съперника и да правим добри атаки.

Мисля че се получи.

Все пак Локо (Пловдив) е доста силен противник и знаехме, че ще е трудно, но радващо е че успяхме да покажем варненски дух, духа на Черно море и отново не загубихме вкъщи."

На въпрос на какво се дължи силната серия на Черно море, който остава непобеден пред собствена публика този сезон, Васил Панайотов отговори:

"Магията е в хората, които идват на стадиона, магията е в сърцето, което има този отбор, изградено от целия колектив и треньорския щаб. Всичко това ни мотивира да показваме добри игри вкъщи и до момента да нямаме загуба. Надявам се да подобрим играта си и при гостуванията, защото е важно. Според мен сега започнаха истинските мачове и трябва да показваме и навън лицето, което имаме през целия сезон вкъщи, за да постигнем нашата цел."

Васил Панайотов е категоричен, че гостуването на Герена ще е доста трудно за Черно море, въпреки скорошната победа на "моряците" във Варна срещу Левски.

"Със сигурност мачът там ще е много различен, защото Левски на Герена играят изключително силно, знаем много добре какво ни очаква, надявам се да се подготвим добре и да покажем добра игра, да покажем това, което показахме в предния двубой с тях тук и да спечелим трите точки."

Опитният футболист на Черно море подчерта, че преднината от 10 точки пред четвъртия в класирането няма как да успокоява отбора на "моряците"

"Както казах, оттук нататък са истинските мачове - плейофите. За нас е важно да се опазим здрави и до края да показваме игрите, които показваме вкъщи цяла година, да показваме сърцето което има този колектив и накрая да постигнем целта, която преследваме цял сезон, защото, по мое мнение, мисля, че я заслужаваме.

Готови сме на сто процента за място в тройката и това искаме всички в съблекалнята - от домакин и масажисти до старши треньор.

Ще дадем всичко от себе си, за да постигнем нашата цел и да зарадваме хората по трибуните, защото всеки път вкъщи стадионът е пълен и това ни дава много голяма увереност", завърши Васил Панайотов.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море