Черно море оглави Първа лига

"Моряците" се върнаха на победния път след обрат срещу Пирин на "Тича"

Черно море оглави временното класиране в елитната ни футболна лига след успех срещу Пирин. Двубоят от 15-ия кръг, игран на стадион Тича във Варна, завърши с победа 2:1 за домакините.

Черно море притисна своя съперник още от началните минути на срещата, но изстрели на Атанас Илиев, Мазир Сула и Едгар Пашеко бяха парирани от вратаря на Пирин. Противно на случващото се на терена, "орлетата" първи стигнаха до гол. Юго Комано се разписа за 0:1, като се възползва от грешка в отбраната на Черно море и с лекота преодоля Иван Дюлгеров, който излезе да го пресрещне.

Варненци опитаха веднага да върнат гола, но силен удар от далечна дистанция на Алекс Фернандес профуча покрай целта. В 15-ата минута отново Едгар Пашеко се озова на добра позиция в атака, като засече центриране отдясно, но топката премина покрай гредата.

Голът за Черно море все пак стана факт в 17-ата минута. Мазир Сула центрира от корнер, а Семенив в опита си да изчисти топката я насочи към далечната греда, където Пабло Гарсия с глава я изпрати в мрежата за 1:1.

След изравняването, "моряците", опитаха да направят пълен обрат още в 20-ата минута, но Ковальов успя да избие топката след далечен шут на Мазир Сула. Пет минути по-късно “орлетата” бяха близо до втори гол. Отново неразбирателство в защитата на варненци даде шанс на Борис Тютюков да стреля опасно, за щастие на домакините покрай гредата. Последваха нови добри възможности на сметката на Черно море, но до гол преди почивката не се стигна. Гостите също имаха възможност отново да поведат в самия край на първата част, но изстрелът на Тютюков от малък ъгъл премина опасно покрай вратата.

В 61-вата минута изстрел на влезлия след почивката Мартин Милушев срещна гредата. Топката остана във владение на домакините и се озова в Цветомир Панов, който шутира от около десетина метра, но покрай целта.

Малко след това гостите организираха опасна контраатака. Дюлгеров първоначално не успя да улови топката след изстрела на Симеон Александров, но бързо поправи грешката си. Закономерно с оглед развоя на срещата, Черно море все пак стигна до победата. Трите точки за "моряците" срещу Пирин донесе капитанът Даниел Димов. Той се реваншира за несъсредоточените си действия в отбрана при попадението на "орлетата" и се разписа за успеха на Черно море в 83-тата минута. Даниел Димов се оказа на точното място след центриране в наказателното поле и с глава донесе пълния обрат за "моряците".

В следващия кръг на елитната ни футболна лига Черно море приема Арда (Кърджали). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 7 ноември - вторник, от 15 часа. Преди това на 31 октомври - вторник, от 17:30 часа, Черно море гостува на Литекс в Ловеч в мач от 1/16-финалната фаза от турнира за Купата на България.

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Даниел Димов, Цветомир Панов, Мартин Дичев, Пабло Гарсия (76 – Исмаил Иса), Арлинд Дакай (46 – Брено Тейшейра), Алекс Фернандес, Едгар Пашеко (58 – Мартин Милушев), 8. Мазир Сула (84 – Берк Бейхан), Атанас Илиев (58 – Мишаел).

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Росен Кирилов: Неочаквана загуба!

Не подценихме съперника, по-скоро нашите футболисти бяха пренавити от мисълта за победа на всяка цена, коментира старши треньорът на Спартак (Варна)

Старши треньорът на Спартак (Варна) Росен Кирилов поднесе извиненията си на феновете за неочакваната загуба с 1:4, която "соколите" регистрираха при гостуването си на Черноморец в Балчик в 31-вия кръг на Втора лига.

"Мачът тръгна добре за нас, до 10-15-ата минута можеше да вкараме два гола, но не се получи. За съжаление, съперникът при първия си точен удар към вратата ни вкара гол.

Аз лично съм играл в такива мачове и като треньор съм водил такива мачове, в които всичко на противника му се получава.

Те 4 пъти стреляха точно към вратата и 4 пъти вкараха. Поздравявам ги!"

Росен Кирилов подчерта, че футболистите му със сигурност не са подценили отбора на Черноморец.

"Ние знаехме, че Черноморец имат потенциал и разполагат с добри играчи, не ни изненадаха с нищо. По-скоро имаше пренавиване.

Искахме на всяка цена днес да победим и да си подпечатаме мястото в Първа лига, но не се получи.

Имаме още 3 мача до края, трябва да ги спечелим на всяка цена", завърши Росен Кирилов.