Черно море отново трети след загуба от Локомотив (Пловдив)

"Смърфовете" постигнаха минимална победа на своя стадион

Черно море загуби с 0:1 гостуването си на Локомотив в Пловдив от 28-ия кръг на елитната ни футболна лига. След поражението "моряците" отново отстъпиха второто място във временното класиране на ЦСКА и вече са трети. Успехът донесе на Локомотив по-добър точков актив от Левски и "смърфовете" изместиха "сините" от четвъртото място. Единствения гол на стадиона в пловдивския квартал Лаута падна в 30-ата минута, а точен беше Оливие Камдем. Минута преди края на първата част домакините имаха възможност да удвоят, но вратарят на Черно море и националния отбор Иван Дюлгеров се намеси решително и изби.

В 60-ата минута топката се озова във вратата на Локомотив след центриране на Илиан Илиев, но попадението беше отменено заради засада на Атанас Илиев. В добавеното време гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Милош Петрович, но главният съдия Никола Попов не отсъди 11-метров наказателен удар, а ВАР потвърди решението му.

В следващия кръг на елитната ни футболна лига Черно море приема Левски. Двубоят е на 13 април - събота, от 20:15 часа.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Ключов футболист се завръща в състава на Черно море преди мача с ЦСКА

Аут за двубоя в столицата са Мишаел Алвес и Виктор Попов

Група от 21 футболисти определи старши треньорът на Черно море Илиан Илиев за гостуването на ЦСКА от 34-тия кръг на елитната ни футболна лига. Добрата новина в лагера на "моряците" е завръщането на Мазир Сула, който пропусна мача с Лудогорец заради травма. В групата се завръща и Мартин Милушев. Аут за двубоя с ЦСКА е Мишаел Алвес, важната среща ще пропусне и контузеният Виктор Попов.

"Моряците" ще пътуват за София в сряда рано сутринта, като последното занимание на варненци преди срещата с "армейците" ще е в столицата.

Мачът между ЦСКА и Черно море е в четвъртък, 23 май от 20:30 часа на националния стадион "Васил Левски".

Както ВАРНА Е ви информира, главен арбитър на двубоя ще е Георги Кабаков, с асистенти Мартин Маргаритов и Диян Вълков, съдийски наблюдател ще е Николай Колев, а за ВАР ще отговарят Никола Попов и Димо Вълчев.

Групата на Черно море: Християн Славков, Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Мартин Дичев, Даниел Димов, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Дани Мартин, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Мазир Сула, Берк Бейхан, Николай Златев, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Едгар Пашеко, Илиан Илиев, Атанас Илиев, Исмаил Иса, Уеслен Жуниор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море