Черно море отстъпи на ЦСКА-София с 0:2

Дори брилянтното представяне на вратаря Иван Дюлгеров не успя да спаси „моряците“ в този мач

Черно море загуби от ЦСКА-София с 0:2 в първия за двата отбора двубой от финалната шестица. Срещата се игра в Пазарджик, поради наказание на армейците. „Моряците“ бяха видимо изморени след 120 минути игра в полуфиналния реванш за Купата на България и нещастното поражение от Лудогорец след изпълнение на дузпи.

За мача срещу ЦСКА-София Илиан Илиев бе лишен от двама от основните си футболисти в отбрана - Виктор Попов и Живко Атанасов, които търпят наказания за натрупани жълти картони. В центъра на защитата на Черно море добре се включи младият Росен Стефанов, подкрепян от безкомпромисния Влатко Дробаров и капитана Даниел Димов, който започна двубоя, въпреки травмата, която все още лекува.

Очаквано ЦСКА-София беше по-дейният отбор на терена, а Черно море се бранеше организирано. Отлични изяви на вратата на „моряците“ записа Иван Дюлгеров, който на няколко пъти с категорични намеси опази суха мрежа през първото полувреме. На фона на добрата си игра в защита, варненци трудно успяваха да изнесат играта в половината на съперника и опасности пред вратата на столичани почти липсваха.

Крепостта на Черно море рухна в 77-ата минута, а точен за ЦСКА-София беше Маурисио Гарсес. Две минути преди края на редовното време „моряците“ получиха отличен шанс да изравнят, след като влезлият като резерва Исмаил Иса бе фаулиран на границата на наказателното поле. Мазир Сула се нагърби с изпълнението, но изпрати топката над вратата, охранявана от Бусато. В добавеното време на срещата Джонатан Линдсет оформи крайния резултат – 2:0 в полза на ЦСКА-София.

Така „армейците“ временно излязоха на първата позиция в елитната ни футболна лига, преди двубоя между Лудогорец и Локомотив (Пловдив). Черно море е пети с 53 точки, на две зад четвъртия Левски и на седем зад третия ЦСКА 1948.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно море

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море