Черно море отстъпи на ЦСКА-София с 0:2

Дори брилянтното представяне на вратаря Иван Дюлгеров не успя да спаси „моряците“ в този мач

Черно море загуби от ЦСКА-София с 0:2 в първия за двата отбора двубой от финалната шестица. Срещата се игра в Пазарджик, поради наказание на армейците. „Моряците“ бяха видимо изморени след 120 минути игра в полуфиналния реванш за Купата на България и нещастното поражение от Лудогорец след изпълнение на дузпи.

За мача срещу ЦСКА-София Илиан Илиев бе лишен от двама от основните си футболисти в отбрана - Виктор Попов и Живко Атанасов, които търпят наказания за натрупани жълти картони. В центъра на защитата на Черно море добре се включи младият Росен Стефанов, подкрепян от безкомпромисния Влатко Дробаров и капитана Даниел Димов, който започна двубоя, въпреки травмата, която все още лекува.

Очаквано ЦСКА-София беше по-дейният отбор на терена, а Черно море се бранеше организирано. Отлични изяви на вратата на „моряците“ записа Иван Дюлгеров, който на няколко пъти с категорични намеси опази суха мрежа през първото полувреме. На фона на добрата си игра в защита, варненци трудно успяваха да изнесат играта в половината на съперника и опасности пред вратата на столичани почти липсваха.

Крепостта на Черно море рухна в 77-ата минута, а точен за ЦСКА-София беше Маурисио Гарсес. Две минути преди края на редовното време „моряците“ получиха отличен шанс да изравнят, след като влезлият като резерва Исмаил Иса бе фаулиран на границата на наказателното поле. Мазир Сула се нагърби с изпълнението, но изпрати топката над вратата, охранявана от Бусато. В добавеното време на срещата Джонатан Линдсет оформи крайния резултат – 2:0 в полза на ЦСКА-София.

Така „армейците“ временно излязоха на първата позиция в елитната ни футболна лига, преди двубоя между Лудогорец и Локомотив (Пловдив). Черно море е пети с 53 точки, на две зад четвъртия Левски и на седем зад третия ЦСКА 1948.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно море

Илиан Илиев: Трябва да има по-адекватно съдийство, по-толериращо футбола!

Мачове като двубоя срещу Хебър трябва да ги вземаме по-лесно, подчерта треньорът на Черно море

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в домакинския двубой срещу Хебър, спечелен с 1:0.

"Колкото и да говорихме през седмицата как трябва да излезем срещу противник, който играе затворено, ние през първата част бяхме по-бавни. Накрая вдигнахме оборотите и вкарахме гол."

Със сигурност желаехме да си решим мача по-рано.

"Такива мачове трябва да ги вземаме по-лесно, но трябва да отдадем заслуженото и на противника, който направи всичко да ни противодейства - затвори се, опита да ни попречи да играем нашата игра и заложи на контраатаки. Като цяло мачът се случи, както очаквахме. Имахме ситуации още в първата част, в които трябваше да вкараме, не успяхме, но поздравления за футболистите, че накрая все пак извоюваха победата."

Знаем, че можехме да се представим и по-добре в този мач.

Илиан Илиев отбеляза, че заради емоционалните си реакции край тъч линията най-вероятно ще е наказан за следващия двубой на своя тим, който ще е гостуване на Ботев в Пловдив на 25 октомври, петък от 16:30 часа.

"Трябва да има по-адекватно съдийство, по-толериращо футбола. Не казвам, че ние играем страхотен футбол, но и за двете страни е по-добре да се играе по-бързо, без излишно забавяне, както стана днес."

Наставникът на "моряците" подчерта, че за тима със сигурност ще е трудно, тъй като няма да може да разчита и на двамата си леви бранители - Цецо Панов и Дани Мартин, които днес напуснаха мача поради контузия. За Черно море предстои трудна серия в шампионата, като след визитата на Ботев тимът ще има домакински сблъсък с Левски и ще гостува на Берое в Стара Загора. Междувременно на 30 октмоври е първият сблъсък на Черно море от актуалното издание на турнира за Купата на България, който е гостуване в Кюстендил на местния тим.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море