Черно море отстъпи на Локомотив (Пловдив) след дискусионна дузпа

„Смърфовете“ се наложиха с 2:1 на Лаута и съкратиха дистанцията от „моряците“ за петото място

Черно море загуби с 1:2 гостуването си на Локомотив в Пловдив. Така „смърфовете“ съкратиха аванса на „моряците“ и вече преднината на варненци на петата позиция е само точка, кръг преди края на шампионата.

Първото полувреме на стадиона в парк Лаута завърши без отбелязан гол. Димитър Илиев откри в полза на домакините от Локомотив в 52-рата минута. Капитанът на "черно-белите" се възползва от отлично извеждащо подаване от дясното крило, дошло от Петър Андреев.

В 76-ата минута Черно море съумя да се върне в мача, като изравни с гол на резервата Мишаел Алвес. Живко Атанасов се пребори и овладя наглед безнадеждно подаване на Николай Златев и насочи топката в наказателното поле на Локомотив, където Мишаел с глава изпрати топката в мрежата на пловдивчани за 1:1.

Победата на домакините дойде в 89-ата минута. Успехът бе постигнат с попадение от дискусионна дузпа. Капитанът на Локомотив Димитър Илиев претендира бурно за нарушение в наказателното поле. След продължително преразглеждане чрез системата ВАР, главният арбитър Георги Димитров посочи бялата точка. Точен от 11-метровия наказателен удар беше Джовани, който с техничното си изпълнение не остави шанс за реакция на вратаря на Черно море Георги Георгиев.

В последния кръг от сезона в Първа лига Черно море приема Лудогорец. Двубоят на стадион Тича във Варна ще е на 7 юни, сряда от 18:45 часа. Тогава по едно и също време ще бъдат изиграни и останалите два двубоя в челната шестица, които ще са решаващи за окончателното разпределение на местата от първо до шесто в родния шампионат: Левски (София) - ЦСКА (София) и ФК ЦСКА 1948 (София) - Локомотив 1926 (Пловдив).

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Черно море с благотворителна кампания за Великден

На стадион Тича преди мача с Локомотив (Пловдив) в неделя ще се приемат пакетирани дълготрайни храни и консерви в подкрепа на социално слаби варненци

Поредната си благотворителна инициатива в подкрепа на социално слаби варненци организира футболният клуб Черно море. Настоящата акция цели да подпомогне нуждаещите се в навечерието на Великден като им осигури за празника дълготрайни пакетирани храни и консерви. Тя ще стане част от Великденската милосърдна кампания в храм „Св. Архангел Михаил“. Желаещите да се включат в инициативата, могат да го направят преди и по време на мача на Черно море с Локомотив (Пловдив), който ще е в неделя - 28 април, от 20:15 часа, на стадион "Тича" във Варна.

"Нека отново обединим усилия и дарим хранителни продукти на нуждаещите се. Няма по-голяма сила от това да даваме добри примери на децата си – да сме съпричастни и да даряваме надежда и усмивки на нуждаещите се хора", призовават от Черно море.

На входовете на клубния стадион ще има поставени урни, в които при влизане, всеки може да остави пакетирани хранителни продукти, които ще бъдат раздадени на нуждаещите се в събота преди празника (4 май), заедно с топлия обяд в храм „Св. Архангел Михаил. Желаещите да се включат в кампанията може да дарят: консерви – рибни, пастет, лютеница и пр.; варива – ориз, леща, боб, макарони; пакетирани сладки - бисквити, вафли, мармалад, захар; олио, сокове, компоти; дълготрайни вакуумирани колбаси.