Черно море отстъпи в драматичен първи полуфинал за Купата срещу Лудогорец

"Моряците" загубиха с 1:2 на своя стадион "Тича", реваншът е 11 май в Разград

Черно море загуби с 1:2 от Лудогорец първия полуфинален двубой от турнира за Купата на България. Въпреки поражението, "моряците" запазват шансове за обрат в реванша, който ще се играе на 11 май в Разград.

Съперниците започнаха вихрено срещата и интересни ситуации се заредиха пред двете врати още от първите минути. Черно море първи стигнаха до гол в 13-ата минута. Точен беше Алекс Фернандес. Той беше най-съобразителен след като вратарят Симон Слуга изби неуверено отличен изстрел на Александър Василев, Фернандес пресрещна топката и я изпрати във вратата на Лудогорец за 1:0.

Реакцията на "орлите" не закъсня и само пет минути по-късно те изравниха резултата. Точен беше Нонато.

Още в рамките на първото полувреме Лудогорец достигна до пълен обрат. Игор Пластун изведе "орлите" на победния път в 34-ата минута, след като засече центриране на Кирил Десподов от фаул и изпрати топката в мрежата за 1:2.

През втората част играта доста се накъса поради чести нарушения. И двата отбора имаха претенции за дузпи, но след консултация със системата ВАР наказателни удари не бяха отсъдени. В 82-рата минута Стефан Велев остави Черно море с 10 души на терена. Главният арбитър Волен Чинков първо санкционира с жълт картон грубото му нарушение в гръб срещу Кайо Видал, но след консултация с ВАР преразгледа решението си и показа червен картон.

В оставащите минути и двата отбора не предприеха излишни рискове и просто доиграха срещата.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно море

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море