Черно море победи Черноморец (Балчик)

"Моряците" отново изиграха две контроли в един ден

Черно море записа победа с 1:0 срещу Черноморец (Балчик) във втората си контрола за днес, играна на стадион „Тича“ във Варна. Проверката бе осма за тима на Илиан Илиев през зимната подготовка. Единствения гол в мача реализира Исмаил Иса в 14-ата минута.

Както ВАРНА Е ви информира, по-рано през деня Черно море завърши 0:0 с Дунав Русе. В двете контроли не взеха участие капитанът Даниел Димов и Едгар Пашеко, които са с травми. И в двата мача днес Илиан Илиев използва доста юноши от дублиращия тим на „моряците“.

В 11-ата минута на двубоя срещу Черноморец Васил Панайотов се озова на стрелкова позиция, но вратарят успя да улови топката. Три минути по-късно стражът нямаше същия шанс, елиминиран от Исмаил Иса, който с глава изпрати топката в мрежата за 1:0.

В 45-ата минута Исмаил Иса намери Уеслен Жуниор по фланга, който се опита да изведе сам срещу Вратаря Мартин Дичев, бранителят обаче не успя да си поведе добре топката и да завърши атаката.

В 54-тата минута Черно море изпълни заучен непряк-свободен удар, но в последния момент бранител на Черноморец успя да избие топката пред връхлитащия на скорост Исмаил Иса. Четири минути по-късно Иса бе заменен от Велислав Василев замени Исмаил Иса. В 83-ата минута Кристо Яначков замени Николай Костадинов. В 85-ата минута Мартин Дичев отстъпи мястото си на Константин Грахльов. Толга Мюрвет замени Уеслен Жуниор.

Последната контрола на Черно море преди подновяване на шампионата ще е в неделя - 11 февруари, от 16 часа, срещу Добруджа, на стадион "Тича" Тогава ще бъде представен тимът на Илиан Илиев за пролетния полусезон в елитната ни футболна лига. Черно море подновява кампанията си в шампионата с гостуване на Лудогорец в Разград на 19 февруари (понеделник), от 16 часа.

Стартов състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Мартин Дичев, Николай Златев, Уеслен Жуниор, Васил Панайотов, Николай Костадинов, Мазир Сула, Исмаил Иса.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна