Черно море победи Черноморец (Балчик) в контрола

Успеха за "моряците" с 1:0 донесе Исмаил Иса

Черно море победи Черноморец (Балчик) с 1:0 в контролна среща на стадион "Младост" във Варна. Старши треньорът на "моряците" Илиан Илиев даде шанс за изява в спаринга на играчи, които не записаха много игрови минути в първите два официални мача след подновяване на първенство. В контролата с Черноморец (Балчик) участие взеха и юноши от школата на Черно море. Двубоят се игра в две полувремена по 35 минути. Срещата бе изпъстрена с единоборства, а интересни положения пред двете врати почти липсваха.

Единственият гол в мача падна още в 9-ата минута, а точен беше Исмаил Иса, който получи топката в половината на Балчик, нахлу в наказателното поле и без затруднения матира вратаря на гостите. Десет минути по-късно и гредата помогна на Черноморец след изстрел с левия крак на Матеус Машадо. В 22-рата минута Николай Златев направи добър самостоятелен рейд и пробва да се разпише след удар по диагонала, но топката премина встрани от целта. В 26-ата минута и Арлин Дакай стреля опасно към вратата на Черноморец след грешка в защитата на Балчик, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

Второто полувреме започна с няколко добри акции на гостите, но вратарят на Черно море в този мач - Галин Григоров действа съсредоточено. До края на срещата не се случи нищо интересно пред двете врати и контролата завърши при резултат 1:0 в полза на варненци.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров (36-Галин Григоров), Росен Стефанов, Наско Янков (36-Берк Бейхан), Мартин Дичев, Ангел Ангелов, Стефан Велев, Арлинд Дакай, Мишаел Алвес (36-Симеон Савов), Николай Златев (20-Даниел Полонски), Матеус Машадо, Исмаил Иса.

2023 © Варна е

Черно море с благотворителна кампания за Великден

На стадион Тича преди мача с Локомотив (Пловдив) в неделя ще се приемат пакетирани дълготрайни храни и консерви в подкрепа на социално слаби варненци

Поредната си благотворителна инициатива в подкрепа на социално слаби варненци организира футболният клуб Черно море. Настоящата акция цели да подпомогне нуждаещите се в навечерието на Великден като им осигури за празника дълготрайни пакетирани храни и консерви. Тя ще стане част от Великденската милосърдна кампания в храм „Св. Архангел Михаил“. Желаещите да се включат в инициативата, могат да го направят преди и по време на мача на Черно море с Локомотив (Пловдив), който ще е в неделя - 28 април, от 20:15 часа, на стадион "Тича" във Варна.

"Нека отново обединим усилия и дарим хранителни продукти на нуждаещите се. Няма по-голяма сила от това да даваме добри примери на децата си – да сме съпричастни и да даряваме надежда и усмивки на нуждаещите се хора", призовават от Черно море.

На входовете на клубния стадион ще има поставени урни, в които при влизане, всеки може да остави пакетирани хранителни продукти, които ще бъдат раздадени на нуждаещите се в събота преди празника (4 май), заедно с топлия обяд в храм „Св. Архангел Михаил. Желаещите да се включат в кампанията може да дарят: консерви – рибни, пастет, лютеница и пр.; варива – ориз, леща, боб, макарони; пакетирани сладки - бисквити, вафли, мармалад, захар; олио, сокове, компоти; дълготрайни вакуумирани колбаси.