Черно море победи Черноморец (Балчик) в спаринг през зимната подготовка

Попаденията за успеха на "моряците" с 2:0 реализираха Александър Василев и Марин Петков

Черно море се наложи над Черноморец (Балчик) с 2:0 в третата си контрола от зимната подготовка. Така в приятелските срещи, които се играят в паузата на шампионата, "моряците" имат актив от две победи и едно равенство, като в предишните двубои варненци се наложиха с 1:0 над Фарул в Констанца и завършиха 0:0 с дубъла на ЦСКА 1948 в Обзор. За успеха срещу Черноморец (Балчик) точни бяха новото попълнение Александър Василев и юношата на клуба Марин Петков. В спаринга срещу третодивизионния отбор, старши треньорът на Черно море Илиан Илиев използва два различни състава през двете полувремена.

Варненци можеха да открият резултата още в 9-ата минута, когато вратарят на Черноморец, в опит да изчисти топката я изпрати право на главата на Мазир Сула, той обаче не очакваше и не успя да я насочи в мрежата. Осем минути по-късно Закария Беншаа завърши многоходова акция на Черно море, но топката мина покрай вратата. Закономерното на стадион "Младост" във Варна все пак се случи в 19-ата минута и Черно море откри резултата. Александър Василев беше безапелационен и от 25 метра изпрати топката в мрежата на Черноморец (Балчик) за 1:0.

До почивката Мазир Сула и Закария Беншаа сътвориха още няколко опасни положения, но до нов гол не се стигна.

В 70-ата минута домакините от Варна имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Димитър Петров, но главният съдия не посочи бялата точка. В 80-ата минута, пет минути след влизането си в игра, юношата на Черно море Марин Петков удвои преднината на своите, като насочи неспасяемо топката с глава и оформи крайното 2:0 за отбора на Илиан Илиев.

"Задължително ни трябва нападател, тези които имаме са доста далеч от представата ни за човек, който ефективно да завършва атаките. Доволен съм, че задържаме топката по време на игра, но пасовете назад са прекалено много и това не е добре, ще работим повече в оставащото време до подновяването на шампионата", коментира след контролата с Черноморец (Балчик) старши треньорът на варненци.

Следващата контрола на Черно море е на 25 януари, срещу отбора на Етър.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Александър Василев, Цветомир Панов, Стефан Велев, Мазир Сула, Ангел Ангелов, Мишаел Алвес, Закрия Беншаа, Матеус Машадо.

Второ полувреме: Георги Георгиев, Наско Янков, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Лъчезар Йорданов, Димитър Петров (Марин Петков), Николай Златев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Черно море победи Спартак във варненското дерби между ветераните

След изпълнение на дузпи "моряците" се класираха за полуфиналите на републиканското първенство

Ветераните на Черно море спечелиха варненското дерби срещу Спартак след изпълнение на дузпи и се класираха за полуфиналите на републиканското първенство. Редовното време на двубоя, игран на стадион "Локомотив" в морската столица, завърши 1:1.

И двата гола в срещата паднаха през второто полувреме. Миро Коларов откри за „соколите“ в 66-ата минута след елегантен прехвърлящ удар, оставил без шансове Стоян Ставрев на вратата на Черно море. Девет минути по-късно Пламен Тимнев изравни с глава след центриране на Тодор Каменов от корнер.

И двата отбора можеха да спечелят двубоя в последните минути. Първо Ели Маркес от „моряците“ проби по левия фланг, мина през няколко футболисти, стигна почти до гредата, но от там стреля леко и вратарят спаси. В заключителните секунди Николай Ненков от Спартак излезе сам срещу вратаря, но стреля над напречната греда.

По-точни при дузпите бяха ветераните на Черно море.

• 1:0 Асен Гайдарджиев (Спартак) – гол
  • 1:1 Пламен Тимнев (Черно море) – гол
  • 1:1 Миро Коларов (Спартак) – пропуск
  • 1:2 Иван Райчев (Черно море) – гол
  • 2:2 Марин Петров (Спартак) – гол
  • 2:3 Ели Маркес (Черно море) – гол
  • 3:3 Николай Ненков-Касата (Спартак) – гол
  • 3:4 Дани Георгиев (Черно море) – гол