Черно море победи ЦСКА и се класира на 1/2 финал в турнира за Купата на България

Два автогола и дузпа решиха изхода на срещата, а с крайния успех с 2:1 се поздравиха варненци

Черно море се класира за 1/2 финал в турнира за Купата на България след победа над ЦСКА на стадион "Българска армия" в София. Попадение на Атанас Илиев от дузпа и автогол на Тибо Вион донесоха успеха на варненци, "армейците" достигнаха само до почетно попадение в добавеното време, паднало след автогол на Влатко Дробаров.

Първото полувреме бе равностойно и атаки се редяха пред двете врати, без нападателите да успеят да застрашат сериозно вратарите на Черно море и ЦСКА.

В 50-ата минута беше отсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Брадли де Нойер. Атанас Илиев бе безкомпромисен от бялата точка и изведе Черно море напред в резултата. В 65-ата минута "моряците" удвоиха преднината си след автогол на Тибо Вион, който опита да пресече центриране към Александър Василев, но изпрати топката в мрежата на своя отбор.

"Армейците" реагираха мигновено на пасива в резултата и заредиха атаки пред вратата на Черно море. На два пъти и гредата беше ценен помощник на Дюлгеров да опази суха мрежата на "моряците". Столичани все пак стигнаха до попадение в добавеното време, след автогол на Влатко Дробаров. ЦСКА не успя да постигне нищо повече в този двубой и Черно море продължава напред в турнира за Купата на България след успех с 2:1.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ЦСКА София

Ключов футболист се завръща в състава на Черно море преди мача с ЦСКА

Аут за двубоя в столицата са Мишаел Алвес и Виктор Попов

Група от 21 футболисти определи старши треньорът на Черно море Илиан Илиев за гостуването на ЦСКА от 34-тия кръг на елитната ни футболна лига. Добрата новина в лагера на "моряците" е завръщането на Мазир Сула, който пропусна мача с Лудогорец заради травма. В групата се завръща и Мартин Милушев. Аут за двубоя с ЦСКА е Мишаел Алвес, важната среща ще пропусне и контузеният Виктор Попов.

"Моряците" ще пътуват за София в сряда рано сутринта, като последното занимание на варненци преди срещата с "армейците" ще е в столицата.

Мачът между ЦСКА и Черно море е в четвъртък, 23 май от 20:30 часа на националния стадион "Васил Левски".

Както ВАРНА Е ви информира, главен арбитър на двубоя ще е Георги Кабаков, с асистенти Мартин Маргаритов и Диян Вълков, съдийски наблюдател ще е Николай Колев, а за ВАР ще отговарят Никола Попов и Димо Вълчев.

Групата на Черно море: Християн Славков, Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Мартин Дичев, Даниел Димов, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Дани Мартин, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Мазир Сула, Берк Бейхан, Николай Златев, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Едгар Пашеко, Илиан Илиев, Атанас Илиев, Исмаил Иса, Уеслен Жуниор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море