Черно море победи ЦСКА и се класира на 1/2 финал в турнира за Купата на България

Два автогола и дузпа решиха изхода на срещата, а с крайния успех с 2:1 се поздравиха варненци

Черно море се класира за 1/2 финал в турнира за Купата на България след победа над ЦСКА на стадион "Българска армия" в София. Попадение на Атанас Илиев от дузпа и автогол на Тибо Вион донесоха успеха на варненци, "армейците" достигнаха само до почетно попадение в добавеното време, паднало след автогол на Влатко Дробаров.

Първото полувреме бе равностойно и атаки се редяха пред двете врати, без нападателите да успеят да застрашат сериозно вратарите на Черно море и ЦСКА.

В 50-ата минута беше отсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Брадли де Нойер. Атанас Илиев бе безкомпромисен от бялата точка и изведе Черно море напред в резултата. В 65-ата минута "моряците" удвоиха преднината си след автогол на Тибо Вион, който опита да пресече центриране към Александър Василев, но изпрати топката в мрежата на своя отбор.

"Армейците" реагираха мигновено на пасива в резултата и заредиха атаки пред вратата на Черно море. На два пъти и гредата беше ценен помощник на Дюлгеров да опази суха мрежата на "моряците". Столичани все пак стигнаха до попадение в добавеното време, след автогол на Влатко Дробаров. ЦСКА не успя да постигне нищо повече в този двубой и Черно море продължава напред в турнира за Купата на България след успех с 2:1.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ЦСКА София

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море