Черно море победи Левски и се завърна в Топ 6 (Видео)

"Моряците" се наложиха с 1:0, арбитърът отмени още две попадения на варненци

Черно море поднови по най-добрия начин кампанията си в Първа лига, след необичайно продължителната зимна пауза в шампионата заради Световното първенство и коледно-новогодишните празници. "Моряците" се наложиха с 1:0 над Левски. Двубоят се изигра на стадион "Ивайло" във Велико Търново, поради наказание, наложено на столичани. Точното попадение за варненци отбеляза новото попълнение Александър Василев в 35-ата минута. Успехът изведе варненци в челната шестица, а Левски вече са под чертата на водещите отбори в първенството и заема седма позиция.

Двубоят започна равностойно, като столичани отправиха повече опасни удари към вратата на Черно море, без да застрашат сериозно уверения на своя пост Иван Дюлгеров. Защитата на "моряците" също действаше организирано. По-активната игра на Левски в защита очаквано отвори свободни позиции в дефанзивния план на "сините", които бяха използвани по най-добрия начин от варненци. Новото попълнение на Черно море Александър Василев откри резултата в полза на "моряците" в 35-ата минута, след като вратарят на Левски Николай Михайлов не се намеси по най-добрия начин след центриране на Виктор Попов.

Окрилени от гола аванс, "моряците" започнаха по-добре втората част, а столичани изпитваха сериозни затруднения да измислят нещо ефективно в атака. В 74-ата минута Черно море достигна и до втори гол, който беше отменен заради игра с ръка на Атанас Илиев в атака. Три минути по-късно бе отменен и втори гол във вратата на Николай Михайлов, след като Исмаил Иса засече точно топката след центриране от корнер, но решението на главния съдия бе, че е бил в положение на засада.

Четири минути преди края на редовното време Левски имаше добра възможност да изравни, след акция, преминала през опитния Ивелин Попов и Филип Кръстев, който намери връхлитащия на скорост Роналдо, но Иван Дюлгеров бе непоколебим на своя пост.

До края на срещата резултатът остана непроменен и Черно море поднови с важен успех участието си в Първа лига. В следващия кръг "моряците" приемат Берое. Двубоят на стадион "Тича" във Варна е на 18 февруари от 15 часа.

2023 © Варна е

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море