Черно море победи Лудогорец в нервен мач на "Тича"

Бивш футболист на разградчани донесе успеха на "моряците", Цецо Панов се отличи с фамозен гол

Черно море заслужено победи Лудогорец в мач от шестия кръг на елитната ни футболна лига. "Моряците" се наложиха с 1:0 над шампиона, на собствения си стадион "Тича" и запазиха лидерската си позиция в новия шампионат, постигайки пета поредна победа от началото на първенството.

Единственото попадение в мача вкара бившият футболист на Лудогорец Цветомир Панов, който от 2019 година е част от отбора на Черно море. Панов отбеляза фамозен гол, който е първи за него от четири години насам. Той впечатли с техничното си отиграване в атака и заслужено беше отличен като играч на мача. Цецо Панов подчерта, че доста години вече е заедно с голяма част от съотборниците си в ядрото на Черно море и се надява тази година да постигнат нещо значимо, за което отдавна мечтаят.

През първото полувреме на стадион "Тича", Черно море подходи по-дефанзивно, като действаше умно и организирано в отбрана, а Иван Дюлгеров беше непробиваем на вратата на "моряците". Домакините стигнаха до първото си чисто положение минута преди края на първото полувреме, но таранът Атанас Илиев, изведен на чиста позиция от Виктор Попов, се засуети в наказателното поле на Лудогорец и беше блокиран от бранители на "орлите".

След почивката Черно море влезе доста по-агресивно в двубоя и офанзивната игра даде резултат в 56-ата минута. След няколко грешни отигравания от футболисти и на двата тима, топката попадна в Алекс Фернандес, който промени фронта на нападението и прати коженото кълбо към включилия се от задни позиции Цветомир Панов. Бранителят пое и напредна на скорост към наказателното поле на гостите, където финтира Аслак Фон Витри и с удар по диагонала не остави шансове на Слуга.

Няколко минути след гола на домакините, играчите на Черно море имаха претенции за дузпа. След колеблива изява на Сон в отбрана, Алекс Фернандес му отне топката и навлезе в наказателното поле, където след съприкосновение с играча на разградчани, падна на терена. Гидженов остави играта да продължи, а след това ВАР преразгледа ситуацията и потвърди решението на главния рефер.

Страстите на терена се нажежиха до червено в оставащите минути до края. В последните секунди на редовното време Игор Пластун пое преждевременно пътя към съблекалнята след грубо нарушение в гръб срещу Матеус Машадо. Бранителят на Лудогорец получи директен червен картон, след като главният арбитър Радослав Гидженов преразгледа ситуацията с помощта на ВАР.

В продължението на срещата се стигна до грозни сцени между фенове на домакините и резервната скамейка на Лудогорец, като червения цвят видя и Матиас Тисера за обида на служебно лице. Имаше и предупреждения за провокации в редиците на разградчани. За успокояването на феновете на Черно море помогнаха и Илиан Илиев и неговият помощник Петьо Костадинов, както и капитанът на "моряците" Васил Панайотов, както и други знакови футболисти в зелено-бяло.

До нов гол до края на срещата не се стигна и така Черно море заслужено достигнаха до крайния успех с 1:0.

В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА на стадион "Българска армия" в столицата. Срещата от седмия кръг на елитната ни футболна лига ще е на 26 август - събота, от 21:15 часа.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Росен Кирилов: Неочаквана загуба!

Не подценихме съперника, по-скоро нашите футболисти бяха пренавити от мисълта за победа на всяка цена, коментира старши треньорът на Спартак (Варна)

Старши треньорът на Спартак (Варна) Росен Кирилов поднесе извиненията си на феновете за неочакваната загуба с 1:4, която "соколите" регистрираха при гостуването си на Черноморец в Балчик в 31-вия кръг на Втора лига.

"Мачът тръгна добре за нас, до 10-15-ата минута можеше да вкараме два гола, но не се получи. За съжаление, съперникът при първия си точен удар към вратата ни вкара гол.

Аз лично съм играл в такива мачове и като треньор съм водил такива мачове, в които всичко на противника му се получава.

Те 4 пъти стреляха точно към вратата и 4 пъти вкараха. Поздравявам ги!"

Росен Кирилов подчерта, че футболистите му със сигурност не са подценили отбора на Черноморец.

"Ние знаехме, че Черноморец имат потенциал и разполагат с добри играчи, не ни изненадаха с нищо. По-скоро имаше пренавиване.

Искахме на всяка цена днес да победим и да си подпечатаме мястото в Първа лига, но не се получи.

Имаме още 3 мача до края, трябва да ги спечелим на всяка цена", завърши Росен Кирилов.