Черно море победи минимално Ботев (Пловдив)

Единственото попадение в мача реализира таранът Атанас Илиев, който излезе начело в голмайсторската листа в първа лига

Черно море се наложи над Ботев (Пловдив) в мач от междинния 11-и кръг на елитната ни футболна лига. Варненци победиха с 1:0 на своя стадион "Тича", а единственото попадение в мача реализира таранът Атанас Илиев в 19-ата минута. Така Черно море остава непобеден вече 11 кръга от началото на новия сезон.

"Моряците" са втори във временното класиране с актив от 27 точки, с една по-малко от лидера Локомотив (Пловдив). С попадението си срещу Ботев, Атанас Илиев оглави листата при голмайсторите в първа лига със 7 точни попадения, 4 от които от дузпа.

Черно море започна силно двубоя срещу "канарчетата" и още в първата минута „моряците“ можеха да открият резултата. Варненци отнеха топката в половината на гостите, тя достигна до Александър Василев, който с удар от дистанция нацели напречната греда. В 8-ата минута Атанас Илиев изведе Мазир Сула в наказателното поле, но той беше блокиран от Даниел Кайзер. В 19-ата минута натискът на Черно море даде резултат. Мазир Сула намери с прецизен пас Атанас Илиев, който останал сам срещу вратаря реализира за 1:0.

В 25-ата минута Александър Василев центрира отляво, а Атанас Илиев на първа греда стреля с глава, но топката премина покрай вратата. В 35-ата минута Едгар Пашеко получи пас в наказателното поле и стреля, но ударът му бе отразен от вратаря на Ботев.

Веднага след почивката „моряците“ създадоха отлична възможност за втори гол. След прострелно центриране отдясно на Виктор Попов, топката стигна до Пашеко, който стреля, но ударът му бе блокиран. Кълбото се озова в краката на Пабло Гарсия, който отправи силен удар, но отново Кайзер спаси. В 54-ата минута Васил Панайотов бе близо да вкара втори гол в мача, но атрактивният му изстрел с плонж мина встрани от целта.

В 75-ата минута Атанас Илиев засече с воле далечно подаване, но стражът на Ботев отново беше на своя пост.

До края на срещата нов гол не падна в нито една от двете врати и Черно море спечели минимално с 1:0. В следващия кръг на елитната ни футболна лига "моряците" гостуват на Локомотив в София. Двубоят е на 1 октомври - неделя, от 17:45 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Александър Василев (62-Алекс Фернандес), Едгар Пашеко (90-Мартин Дичев), Васил Панайотов, Пабло Гарсия (62-Даниел Димов), Мазир Сула (78-Арлин Дакай), Атанас Илиев (90-Мишаел Алвес).

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Росен Кирилов няма да води Спартак (Варна) в Първа лига

Специалистът напуска клуба след края на сезона

След проведени разговори между ръководството на Спартак (Варна) и старши треньорът Росен Кирилов е решено, че той ще остане начело на тима до края на настоящия сезон и няма да води клуба в Първа лига. Това съобщиха от клубното ръководство на "соколите".

"През изминалите няколко месеца, откакто пое тима, Росен Кирилов и неговият щаб не само изпълниха задачата, която им бе поставена – първото място в шампионата и завръщане в Първа лига, а изградиха отбор и колектив, който постигна победи с убедителна игра и стил, с който всички привърженици могат да се гордеят."

Ръководството на Спартак изказва своята благодарност към Росен Кирилов за работата и професионалното му отношение към клуба и неговите задължения, като му пожелава успех в треньорската кариера.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак Варна