Черно море победи минимално Хебър

Успеха за "моряците" в Пазарджик донесе Атанас Илиев

Черно море постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Хебър в Пазарджик в мач от 25-ия кръг на елитната ни футболна лига. Единствения гол в мача отбеляза Атанас Илиев. Успехът укрепи варненци на шестото място във временното класиране, Хебър са предпоследни.

Първата част бе белязана от здрави единоборства в средата на терена, но интересни ситуации пред двете врати почти липсваха.

В 58-ата минута Васил Панайотов стреля опасно към вратата на Хебър, изведен на добра позиция от Исмаил Иса, но Дебърлиев се намеси навреме и изби топката в корнер.

В 78-ата минута Атанас Илиев донесе победата на Черно море, като останал очи в очи с вратаря на Хебър след груба грешка на Георги Вълчев в отбрана, стреля хладнокръвно, право в целта за 0:1.

Две минути преди края на срещата Георги Вълчев имаше шанс да се реваншира, но акробатичният изстрел, който опита пред вратата на Черно море премина малко над напречната греда.

Във втората минута на добавеното време Николай Златев стреля добре от далечно разстояние, но Петър Дебърлиев блесна със страхотно спасяване и попречи резултатът да бъде удвоен.

В следващия кръг от елитната ни футболна лига Черно море приема Локомотив (Пловдив) на стадион "Тича" във Варна. Двубоят между петия и шестия във временното класиране ще е на 17 април 2023 г. - понеделник, от 20:15 часа.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море