Черно море постигна обрат срещу Ботев (Враца) на "Тича"

"Моряците" се наложиха с 2:1, точни за успеха бяха Влатко Дробаров и Васил Панайотов

Черно море записа втората си победа през новия сезон в елитната ни футболна лига. "Моряците" постигнаха обрат и се наложиха с 2:1 при домакинството си срещу Ботев (Враца) на "Тича".

Варненци бяха близо до откриване на резултата още в 10-ата минута, когато Виктор Попов центрира отлично в наказателното поле на гостите към Иса, който засече с глава, но не успя да уцели вратата на Бариос. Моментално след това врачани можеха на свой ред да дръпнат напред в резултата. Бубакар Траоре укроти топката в половината на Черно море и шутира силно от дистанция с левия крак, но нацели напречната греда.

Двуострите атаки продължиха и първи до гол стигнаха футболистите на Ботев (Враца).

Браян Переа насочи топката в мрежата на Пламен Илиев в 36-ата минута. Защитата на Черно море отново не реагира по най-добрия начин след изпълнение на статично положение.

Отговорът на "моряците" след гола пасив не закъсня и домакините изравниха четири минути по-късно.

Влатко Дробаров бе най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на гостите и порази целта за 1:1.

В 57-ата минута Живко Атанасов вкара втори гол за Черно море, но попадението бе отменено поради засада. Сериозният натиск на домакините продължи. След малко повече от час игра Дуду проби отляво за "моряците" и финтира трима бранители на гостите, след което шутира с левия крак към вратата на Бариос, но колумбийският страж на Ботев (Враца) извади късмет, след като топката мина встрани от целта.

Десет минути по-късно и влезлият като резерва бразилски таран на Черно море Брено Тейшейра изпита точността на мерника си, но без успех.

Домакинският натиск на варненци даде резултат 20 минути преди края на мача. След великолепен самостоятелен пробив Дуду изведе Васил Панайотов, а опитният футболист на Черно море не сгреши от близка дистанция и направи пълен обрат в резултата - 2:1.

Панайотов посвети попадението на румънския си съотборник Андреас Калкан, който се контузи тежко по време на тренировка преди мача.

В последните минути на двубоя дебют с екипа на Черно море записа бившият нападател на Лудогорец Клаудиу Кешеру, който замени получилия травма Асен Дончев.

Едва три минути, след като се появи в игра румънецът откри головата си сметка за варненци, но попадението бе отменено поради засада на Велислав Василев, който отправи паса към Кешеру. В добавеното време на мача Кешеру даде пас вляво към Брено Тейшейра, чийто удар профуча обасно близо край левия страничен стълб на Бариос. До края резултатът остана непроменен и Черно море регистрира пореден шампионатен мач без загуба на "Тича". След усеха с 2:1 срещу Ботев (Враца) "моряците" вече имат 7 точки в актива си. С по толкова разполагат също Локомотив (Пловдив) , Локомотив (София), Берое (Стара Загора), Спартак (Варна) и Ботев (Пловдив), като само "канарчетата" са с мач по-малко. Отборът на  Ботев (Враца) остава последен във временното класиране без точка в актива си. Лидер след четвъртия кръг е отборът на Левски с пълен актив от 12 точки

В следващия кръг на елитната ни футболна лига Черно море гостува на Локомотив 1926 (Пловдив). Поредният интригуващ сблъсък между двата съперника ще е на 19 август, понеделник, от 21:15 часа.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Илиан Илиев: Победата срещу Северна Ирландия е стъпка напред

Публиката има голям принос за успеха, който постигнахме, момчетата в националния отбор си върнаха доверието на феновете, подчерта наставникът на България

Треньорът на националния отбор на България Илиан Илиев коментира успеха с 1:0, който футболистите от представителния ни тим постигнаха срещу отбора на Северна Ирландия във втория си мач от актуалното издание на турнира Лига на нациите.

"Стана много емоционален двубой предвид факта, че играхме пред собствена публика. Искаме да благодарим на феновете, както аз, така и момчетата, че създадоха атмосфера на стадиона, помагаха ни в трудните моменти.

Победата, която постигнахме е за всички хора, които ни вярваха дори в моментите, в които не сме били в най-добро състояние.

Имаме доста неща, които да подобряваме, но победата днес е стъпка напред. Казах и на момчетата по време на разбора след мача, миналия ноември бяхме, както се казва, почти на дъното.

С тези 7-8 месеца, откакто сме заедно, момчетата - стъпка по стъпка, накараха хората да повярват в тях и в нас, и днес да дойдат хиляди фенове да ни подкрепят.

Надяваме се за мача с Люксембург да дойдат още повече и да ни помогнат да победим."

Опитният стратег разкри, че тактиката му за мача срещу Северна Ирландия е била по-рискова.

"Решихме да играем с двама чисти нападатели и мисля, че не сгрешихме, тъй като, когато искаш да победиш трябва да имаш повече присъствие в наказателното поле на противника. Нещото към което имам забележки е контролът на топката през второто полувреме. Съперникът се опитваше да изравни, но ние трябваше да държим повече топката. Както се казва, това са грешки на растежа."

Илиан Илиев подчерта, че шансовете на България да спечели своята група в турнира Лига на нациите са реални, въпреки че е ясно, че битката ще е оспорвана.

"Видяхте, че Беларус, който пропуснахме да победим в предния мач, от своя страна победи Люксембург като гост, така че силите са изравнени. В мача срещу нас стана ясно, че Северна Ирландия е отбор, който контролира топката, има футболисти със самочувствие, които играят в добри отбори. Нищо не е решено. С тази победа направихме само една крачка напред. В следващите мачове играем с Люксембург у дома и гостуваме на Северна Ирландия, трябва да се представим по същия начин като желание, но игрово трябва да надградим", завърши Илиан Илиев.