Черно море постигна важна победа срещу Арда

"Моряците" се наложиха минимално, на своя стадион

Черно море постигна ценен успех в надпреварата за челните позиции в елитната ни футболна лига. В мач от 16-ия кръг "моряците" се наложиха с 1:0 над Арда на своя стадион "Тича". Единственото попадение в двубоя отбеляза Васил Панайотов.

Черно море започна силно двубоя и още в третата минута предизвика опасност пред вратата на гостите. Атанас Илиев бе съборен на границата на наказателното поле и сам изпълни отсъдения пряк свободен удар, с който максимално затрудни вратаря на Арда, но топката беше изчистена.

„Моряците“ продължиха да бъдат по-активния отбор на терена и в следващите минути. Алекс Фернандес също опита точността на мерника си, но изстрелът му беше блокиран от бранител в светлосиньо.

Гостите постепенно изравниха съотношението на силите на терена, но не съумяха да създадат опасни положения пред вратата на Дюлгеров.

Отборът на Арда успя да открие резултата веднага след подновяването на играта през втората част, но попадението на Преслав Боруков не беше зачетено поради засада.

Реакцията на Черно море беше светкавична и след изстрел с глава на Даниел Димов след центриране от корнер, топката премина на сантиметри от лявата греда на вратата пазена от Господинов.

След вълнуващото начало на второто полувреме, емоциите на терена постепенно затихнаха, и двата отбора не предприемаха излишни рискове и залагаха на по-сигурните действия в много от ситуациите. „Моряците“ все пак имаха минимално предимство във владението на топката, което беше материализирано в 81-вата минута. С единствения гол в срещата Васил Панайотов донесе победата на Черно море и логично беше избран за играч на мача. Той се разписа след подаване на Велислав Василев и оформи крайното 1:0 в полза на варненци. С успеха Черно море се изравни на върха на временното класиране с ЦСКА - и двата отбора са с по 35 точки, Лудогорец е трети с 33, но и мач по малко.

В следващия кръг на елитната ни футболна лига Черно море гостува на Хебър 1918 (Пазарджик). Двубоят е на 11 ноември - събота, от 12:45 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Даниел Димов (71-Велислав Василев), Пабло Гарсия, Алекс Фернандес, Едгар Пашеко (64-Мишаел Алвес), Васил Панайотов, Атанас Илиев (64-Брено Тейшейра).

Polina Petrova

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Росен Кирилов: Неочаквана загуба!

Не подценихме съперника, по-скоро нашите футболисти бяха пренавити от мисълта за победа на всяка цена, коментира старши треньорът на Спартак (Варна)

Старши треньорът на Спартак (Варна) Росен Кирилов поднесе извиненията си на феновете за неочакваната загуба с 1:4, която "соколите" регистрираха при гостуването си на Черноморец в Балчик в 31-вия кръг на Втора лига.

"Мачът тръгна добре за нас, до 10-15-ата минута можеше да вкараме два гола, но не се получи. За съжаление, съперникът при първия си точен удар към вратата ни вкара гол.

Аз лично съм играл в такива мачове и като треньор съм водил такива мачове, в които всичко на противника му се получава.

Те 4 пъти стреляха точно към вратата и 4 пъти вкараха. Поздравявам ги!"

Росен Кирилов подчерта, че футболистите му със сигурност не са подценили отбора на Черноморец.

"Ние знаехме, че Черноморец имат потенциал и разполагат с добри играчи, не ни изненадаха с нищо. По-скоро имаше пренавиване.

Искахме на всяка цена днес да победим и да си подпечатаме мястото в Първа лига, но не се получи.

Имаме още 3 мача до края, трябва да ги спечелим на всяка цена", завърши Росен Кирилов.