Черно море приема Левски

Двубоят на стадион Тича започва в 20:15 часа

Черно море приема Левски в мач от 29-ия кръг на елитната ни футболна лига. Старши треньорът на "моряците" Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за двубоя. От нея отпаднаха Мартин Дичев, Александър Веселински, Берк Бейхан и Николай Костадинов.

Мачът между Черно море и Левски ще бъде ръководен от Владимир Вълков с помощници са Иван Енчев и Светослав Копчев. За ВАР ще отговаря Валентин Железов с асистент Венцислав Митрев.

Цената на билетите за двубоя е 12 лева. Те се продават онлайн в мрежата на Eventim. Продажбата на билети на касите на стадиона започва днес - в деня на мача, от 16 часа.

От клуба припомнят някои важни правила и изисквания към феновете, които ще присъстват на трибуните на стадион "Тича":

"На територията на стадиона няма да бъдат допускани лица в нетрезво състояние, такива, употребили наркотични вещества и без документи за самоличност.

Зрителите, закупили билети за мача в събота, ще могат да влизат единствено в секторите, обозначени на входните талони. На съответния сектор няма да бъдат допускани зрители с билети за друг сектор!

За избягване на излишно напрежение и с цел предотвратяване на конфликти на полувремето няма да се разрешава на зрителите да напускат стадиона.

Всеки напуснал стадиона на полувремето, няма да бъде допускан обратно в сектора си.

Лица до 18 години ще влизат на стадиона само с попълнени декларации (ще има на входовете) и придружител. Деца до 12 години влизат безплатно.

Входовете на стадион „Тича“ ще бъдат отворени час и четиридесет и пет минути преди мача – 18:30 часа. Призоваваме Ви да не чакате последния момент, а да дойдете на стадиона възможно най-рано! Всяко забавяне на касите непосредствено преди срещата би създало излишни проблеми в организацията и пропусквателния режим на входовете. Заемете местата си на стадиона поне половин час преди началото на двубоя.

След приключване на двубоя зрителите от сектор Гости ще бъдат помолени да изчакат останалите зрители да напуснат стадиона.

Благодарим за разбирането!"

Групата на Черно море: Християн Славков, Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Виктор Попов, Даниел Димов, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Дани Мартин, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Мишаел Алвес, Едгар Пашеко, Мазир Сула, Николай Златев, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Илиан Илиев, Уеслен Жуниор, Атанас Илиев, Исмаил Иса.

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.