Черно море с четвърта поредна победа в Първа лига

"Моряците" се наложиха с 2:0 при гостуването си на Ботев във Враца

Черно море записа четвърта поредна победа в елитната ни футболна лига. "Моряците" постигнаха успех с 2:0 при гостуването си на Ботев във Враца. Точни за варненци бяха Атанас Илиев от дузпа и Алекс Фернандес. С успеха Черно море се укрепи на четвъртото място във временното класиране с актив от 48 точки. Ботев (Враца) са 11-и, с 24 точки.

Първият точен удар в мача беше на сметката на домакините. В 3-ата минута Браян Переа стреля към вратата на Дюлгеров, но не успя да затрудни стража на варненци. Пет минути по-късно "моряците" имаха претенции за дузпа, след като Диего Фераресо се опита да изчисти топката, но я прати право в ръката на Браян Мендоса. Главният рефер Георги Кабаков обаче прецени, че няма основания да отсъди наказателен удар.

Постепенно Черно море наложи игрово превъзходство и опасните ситуации пред вратата на Ботев следваха една след друга. Виктор Попов, Алекс Фернандес, Исмаил Иса, Едгар Пачеко и Александър Василев изпитаха точността на мерника си, но топката така и не попадна в мрежата зад гърба на Красимир Костов.

Резултата в срещата беше открит едва 15 минути преди нейния край. Точен беше Атанас Илиев от дузпа. 11-метровият наказателен удар беше отсъден за игра с ръка в наказателното поле, след като спорната ситуация беше консултирана със системата ВАР.

В 85-ата минута Алекс Фернандес вкара и втори гол за Черно море, с което оформи крайния резултат - 0:2. Фернандес се разписа след грешка в отбраната на Ботев.

В добавеното време Иса получи извеждащ пас зад защитата и опита технично да прехвърли вратаря. Топката обаче срещна горната греда и попадна в Мартин Дичев. Защитникът отправи удар, който Костов спаси.

Съставът на Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 35. Арлинд Дакай (62 - 71. Васил Панайотов), 27. Даниел Димов (К) (63 - 9. Атанас Илиев), 23. Едгар Пачеко (46 - 33. Мишаел Алвес (73 - 32. Мартин Дичев), 7. Матеус Машадо (46 - 8. Мазир Сула), 19. Александър Василев, 11. Алекс Фернандес, 86. Исмаил Иса

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

13-ата титла на Лудогорец вече е факт

"Орлите" триумфираха над ЦСКА в двубой, изпъстрен с мелета и червени картони

Отборът на Лудогорец озакони своята 13-а титла 3 кръга преди края на сезона в Първа лига. "Орлите" се наложиха пред собствена публика над преследвача ЦСКА с 3:1 и събраха недостижимия аванс от 13 точки на върха.

Разградчани влязоха отлично в срещата, след като още във 2-рата минута Квадво Дуа се разписа и откри резултата в полза на Лудогорец. В 34-тата минута любимецът на червената агитка Фернандо Каранга изравни.

В началото на второто полувреме Антон Недялков вкара страхотен гол на бившия си отбор, който е и първи за него от 2018 година насам, и даде нов аванс на разградчани. В 58-ата минута Квадво Дуа вкара от дузпа, а след това се стигна до меле между играчите на двата отбора, което завърши с два червени картона - за Бърнард Текпетей и Фернандо Каранга. Нервите взеха връх над представянето на двата отбора до края на срещата, като до нов гол не се стигна. Успехът с 3:1 беше достатъчен за Лудогорец, за да триумфира предсрочно с 13-ата си титла.

2024 © Варна е / снимка: ПФК Лудогорец