Черно море с изненадващо реми срещу Арда

След равенството "моряците" остават пети във временното класиране на елитната ни футболна лига

Черно море завърши 2:2 при гостуването си на Арда в Кърджали в мач от 29-ия кръг на елитната ни футболна лига. След ремито "моряците" остават на пето място във временното класиране с актив от 50 точки.

Футболистите на Илиан Илиев първи стигнаха до гол. В 35-ата минута Мишаел Алвес вкара красив гол след подаване на Александър Василев. До края на първото полувреме с червен картон за нарушение срещу излизащия сам срещу вратаря Атанс Илиев се размина Пламен Крачунов от домакините. Съдията Станимир Тренчев гледа ситуацията на ВАР и прецени да не гони футболиста.

След почивката Арда успя да обърне резултата, като за пет минути постигна аванс от 2:1. И двете попадения бяха дело на Ел Мами Тетах в 51-вата и 56-ата мин. Малко след това варненци имаха шанс да изравнят, но стражът на домакините спаси със сетни усилия добър удар с глава на Атанас Илиев. В 81-вата минута тимът от Кърджали остана с човек по-малко, след като червен картон получи Умар Сако за фаул срещу Едгар Пачеко. В първата минута на даденото от съдията продължение Александър Василев центрира отляво, топката стигна до резервата Матеус Машадо, който успя да изравни след силен удар и не особено добра намеса от страна на вратаря на Арда.

В следващия, последен за редовния сезон кръг, Черно море приема градския си съперник Спартак в неделя (7 май) от 17,45 ч. на стадион "Тича". Както ВАРНА Е ви информира, билети за двубоя вече са в продажба - както онлайн, така и на клубните каси на "моряците", които са домакини в този двубой.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна