Черно море с минимален домакински успех срещу Хебър

Точен за победата с 1:0 беше Атанас Илиев

Черно море постигна първата си победа за новия шампионат. "Моряците" се наложиха с минималното 1:0 над Хебър (Пазарджик) в двубой от втория кръг на елитната ни футболна лига, игран на стадион "Тича" във Варна.

Преди началото на срещата своя приз за Треньор №1 у нас според традиционната анкета, организирана от Асоциацията на българските футболисти получи Илиан Илиев. Наставникът на "моряците" беше награден от президента на АБФ Дончо Донев.

Домакинският натиск на Черно море даде резултат още в 7-ата минута, но попадението на Атанас Илиев бе отменено заради засада. В 15-ата минута отново таранът имаше отличен шанс да се разпише след перфектно центриране на Александър Василев, но изстрелът с глава на Илиев премина над вратата. 4 минути по-късно и Васил Панайотов изпита точността на мерника си с далечен удар извън наказателното поле, но топката профуча над гредата.

В 32-рата минута логичното все пак се случи и Черно море излезе напред в резултата. Атанас Илиев получи пас в дълбочина от Алекс Фернандес, вратарят на Хебър излезе да пресече, но в опита си да улови топката я удари в крака на нападателя на „моряците“ и тя влезе в мрежата за 1:0.

В 56-ата минута отново гол на Атанас Илиев не бе зачетен заради засада на Виктор Попов.

В 63-ата минута Матеус Машадо центрира в наказателното поле към Алекс Фернандес, който от воле стреля към вратата, но топката се отби в напречната греда, и тупна пред голлинията, а след това бе изчистена от бранител.

В 66-ата минута Мазир Сула опита удар от границата на наказателното поле, след пас на Александър Василев, но стражът на гостите се справи.

В 80-ата минута Сула демонстрира страхотната си техника, справи се с двама съперници и отправи удар от около 17 метра, който обаче не затрудни вратаря на гостите. Малко след това Исмаил Иса получи вляво, финтира бранител и върна топката към малкия пеналт, където Алекс Фернандес не успя да я вкара във вратата.

Така двубоят завърши при резултат 1:0 в полза на Черно море. В следващия кръг на елитната ни футболна лига „моряците“ гостуват на Крумовград. Двубоят е на 28 юли (петък) от 21:15 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Даниел Димов, Виктор Попов, Александър Василев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия (76- Арлинд Дакай), Мазир Сула (88-Цветомир Панов), Алекс Фернандес, Матеус Машадо (88-Николай Златев), Атанас Илиев (79-Исмаил Иса).

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.