Черно море с минимален домакински успех срещу Хебър

Точен за победата с 1:0 беше Атанас Илиев

Черно море постигна първата си победа за новия шампионат. "Моряците" се наложиха с минималното 1:0 над Хебър (Пазарджик) в двубой от втория кръг на елитната ни футболна лига, игран на стадион "Тича" във Варна.

Преди началото на срещата своя приз за Треньор №1 у нас според традиционната анкета, организирана от Асоциацията на българските футболисти получи Илиан Илиев. Наставникът на "моряците" беше награден от президента на АБФ Дончо Донев.

Домакинският натиск на Черно море даде резултат още в 7-ата минута, но попадението на Атанас Илиев бе отменено заради засада. В 15-ата минута отново таранът имаше отличен шанс да се разпише след перфектно центриране на Александър Василев, но изстрелът с глава на Илиев премина над вратата. 4 минути по-късно и Васил Панайотов изпита точността на мерника си с далечен удар извън наказателното поле, но топката профуча над гредата.

В 32-рата минута логичното все пак се случи и Черно море излезе напред в резултата. Атанас Илиев получи пас в дълбочина от Алекс Фернандес, вратарят на Хебър излезе да пресече, но в опита си да улови топката я удари в крака на нападателя на „моряците“ и тя влезе в мрежата за 1:0.

В 56-ата минута отново гол на Атанас Илиев не бе зачетен заради засада на Виктор Попов.

В 63-ата минута Матеус Машадо центрира в наказателното поле към Алекс Фернандес, който от воле стреля към вратата, но топката се отби в напречната греда, и тупна пред голлинията, а след това бе изчистена от бранител.

В 66-ата минута Мазир Сула опита удар от границата на наказателното поле, след пас на Александър Василев, но стражът на гостите се справи.

В 80-ата минута Сула демонстрира страхотната си техника, справи се с двама съперници и отправи удар от около 17 метра, който обаче не затрудни вратаря на гостите. Малко след това Исмаил Иса получи вляво, финтира бранител и върна топката към малкия пеналт, където Алекс Фернандес не успя да я вкара във вратата.

Така двубоят завърши при резултат 1:0 в полза на Черно море. В следващия кръг на елитната ни футболна лига „моряците“ гостуват на Крумовград. Двубоят е на 28 юли (петък) от 21:15 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Даниел Димов, Виктор Попов, Александър Василев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия (76- Арлинд Дакай), Мазир Сула (88-Цветомир Панов), Алекс Фернандес, Матеус Машадо (88-Николай Златев), Атанас Илиев (79-Исмаил Иса).

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Росен Кирилов няма да води Спартак (Варна) в Първа лига

Специалистът напуска клуба след края на сезона

След проведени разговори между ръководството на Спартак (Варна) и старши треньорът Росен Кирилов е решено, че той ще остане начело на тима до края на настоящия сезон и няма да води клуба в Първа лига. Това съобщиха от клубното ръководство на "соколите".

"През изминалите няколко месеца, откакто пое тима, Росен Кирилов и неговият щаб не само изпълниха задачата, която им бе поставена – първото място в шампионата и завръщане в Първа лига, а изградиха отбор и колектив, който постигна победи с убедителна игра и стил, с който всички привърженици могат да се гордеят."

Ръководството на Спартак изказва своята благодарност към Росен Кирилов за работата и професионалното му отношение към клуба и неговите задължения, като му пожелава успех в треньорската кариера.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ФК Спартак Варна