Черно море с реми при гостуването на ЦСКА 1948

"Моряците" пропуснаха шанса да оглавят еднолично временното класиране в първа лига

Черно море записа равенство 1:1 при гостуването си на ЦСКА 1948 в мач от 10-ия кръг на елитната ни футболна лига. Ремито попречи на "моряците" да оглавят еднолично временното класиране, но варненци остават непобедени от старта на сезон 2023-2024.

Двубоят започна равностойно, като въпреки опита на ЦСКА 1948 да упражни домакински натиск, първото по-опасно положение беше на сметката на моряците. В 19-ата минута Атанас Илиев стреля от границата на наказателното поле но топката премина встрани от целта. Две минути преди края на полувремето Мазир Сула намери перфектно Едгар Пашеко, но след изстрела му топката прелетя над напречната греда. В добавеното време на първата част логичното стана факт и Черно море откри резултата. Атанас Илиев беше най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле след изстрел на Пабло Гарсия и изпрати топката в мрежата на Даниел Наумов за 0:1.

Втората част започна с натиск на ЦСКА 1948, като на два пъти изстрели на Чочев и Русев бяха блокирани, а Педриньо стреля неточно. В 72-рата минута Мазир Сула отговори със страхотен самостоятелен рейд, завършил с брилянтен изстрел но Даниел Наумов също показа класа на вратата на ЦСКА 1948. Минута по-късно домакините успяха да изравнят. Влезлият като резерва исландец Видар Кяртансон се разписа след центриране от корнер на Георги Русев.

До края на срещата нито един от двата отбора не достигна до опасна голова ситуация и срещата завърши при резултат 1:1.

В следващия междинен кръг от елитната ни футболна лига Черно море приема Ботев (Пловдив) на стадион "Тича" във Варна. Срещата е във вторник - 26 септември 2023 г., от 19:30 часа.

2023 © Варна е

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна