Черно море с труден обрат срещу Етър на стадион Тича

След успеха "моряците" си върнаха първото място във временното класиране на Първа лига

Черно море се завърна еднолично на първата позиция във временното класиране на Първа лига след нова трудна победа, този път срещу Етър, като домакин. Срещата на стадион Тича във Варна беше първа от програмата на четвъртия кръг в елита.

Черно море достигна до победата в последните 20 минути на двубоя.

Възпитаниците на Илиан Илиев трябваше да правят обрат, след като три минути след почивката Кольо Станев вкара първия гол за "болярите" през този сезон. В 70-ата минута Живко Атанасов изравни, а в 83-тата минута Едгар Пашеко донесе успеха на "моряците".

Така Черно море събра 10 точки и е лидер във временното класиране, докато Етър е последен без точки в актива си.

В следващия кръг Черно море ще гостува на Славия - на 12 август (събота), от 21:15 часа.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна