Мобилно меню

Черно море се раздели с двама 

Шест контроли са планирани в зимната пауза, подготовката на "моряците" ще се проведе изцяло във Варна 
Черно море се раздели с двама 

Отборът на Черно море започна зимната си подготовка днес. Първото занимание на "моряците" се проведе на стадион "Тича" във Варна и в него се включиха 29 футболисти. С отбора по взаимно съгласие се раздели Мартин Милушев, а бразилецът Густаво Франса, който бе под наем, се завърна в бившия си тим Сао Бернардо. Мотивите и на двамата са, че искат повече игрови минути. 

За момента не се очакват нови попълнения, разкри на старта на подготовката старши треньорът на Черно море Илиан Илиев, който обаче поясни, че до дни може да се раздели с още играчи и ако това се случи, ситуацията може да се промени.

Към първата тренировка на представителния тим се включиха младите футболисти от школата на клуба Кристиян Михайлов, Георги Пасков и Никола Недков.

Зимната подготовка на "моряците" ще се проведе изцяло във Варна. Предвидени са 6 контроли. Първата е тази събота с Фарул в Констанца. На 14 януари Черно море среща Добруджа, а на 20-и се изправя срещу Фратрия. На 28-и "моряците" ще изиграят две контроли в един ден, като съперници ще са Черноморец Бургас и Локомотив Горна Оряховица. Последната проверка ще е срещу Етър на 31-ви.

Контроли:

  • 10 януари Фарул – Черно море
  • 14 януари Черно море – Добруджа
  • 20 януари Черно море – Фратрия
  • 28 януари Черно море – Черноморец Бургас
  • 28 януари Черно море – Локомотив Горна Оряховица
  • 31 януари Черно море – Етър
2026 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Черно море подписа с Венцислав Керчев

29-годишният бранител е първото лятно попълнение в тима на Илиан Илиев
Черно море подписа с Венцислав Керчев

Черно море започна лятната си селекция с привличането на защитника Венцислав Керчев, който за последно игра в Добруджа. 29-годишният бранител, висок 183 см, подписа договор днес и ще носи екипа на "моряците" през новия сезон, съобщават от пресцентъра на клуба.

Роден в Русе, Керчев започва да тренира футбол на 7-годишна възраст в школата на Дунав. През 2010 г. преминава в академията на Лудогорец, където постепенно се утвърждава като един от перспективните млади защитници.

Преди сезон 2015/16 той става част от Лудогорец II и дебютира в Б група на 25 юли при загубата с 2:3 от Дунав. В рамките на месец и половина записва осем мача за втория тим, след което е повикан в първия състав от треньора Едуард Ераносян.

На 19 септември 2015 г. Керчев прави своя дебют в А група, като изиграва пълни 90 минути при победата с 2:1 над Ботев (Пловдив). Половин година по-късно бележи и първия си гол за "орлите" – при успеха с 2:0 като гост на Берое на 19 март 2016 г., след който е избран за "Играч на мача".

Играл е още за тимовете на Ботев Враца и Славия.

2026 © Варна е