Черно море се завърна в ТОП 6 след домакински успех срещу Септември

"Моряците" се наложиха с 3:0, а точни бяха Мазир Сула, Исмаил Иса и Влатко Дробаров

Черно море записа рутинна победа срещу Септември в мач от 24-ия кръг на елитната ни футболна лига. На своя стадион "Тича" варненци се наложиха с 3:0. Успехът върна "моряците" в челната шестица 6 кръга преди края на редовния сезон.

Черно море влезе ударно в двубоя и откри резултата още в 5-ата минута. Исмаил Иса бе изведен отлично в наказателното поле отдясно, финтира бранител и пуна пас назад към Мазир Сула, който на скорост с левия крак технично вкара топката в долния ляв ъгъл за 1:0. Малко преди това Исмаил Иса с глава стреля опасно, но топката премина покрай вратата. В 12-ата минута отново Исмаил Иса изведе много прецизно Мазир Сула, който стигна до топката преди стража на гостите, но стреля в тялото му. Кълбото попадна в отново в Сула, който пусна към Алекс Фернандес, но той стреля покрай вратата.

В 15-ата минута Септември създаде чисто положение, но не успя да го реализира. Димитър Костадинов получи отдясно и веднага подаде към Мартин Петков в наказателното поле, но ударът му мина високо над вратата. В 19-ата минута Мартин Петков стреля опасно по диагонала, но топката докосна напречната греда и излезе в аут.

В 23-ата минута Исмаил Иса засече центриране със задна ножица, но прати топката встрани от вратата. Закономерното все пак стана факт в 39-ата минута и Черно море удвои преднината си. Изключително активният в този мач нападател на "моряците" Исмаил Иса се разписа за 2:0, изведен на добра позиция след отлична комбинация между Сула и Дакай.

В 53-ата минута Септември можеше да намали резултата, но Мартин Ачков вместо да стреля към вратата от чисто положение, потърси комбинация със свой съотборник и сгреши.

В 67-ата минута завърналият се в Черно море централен бранител Влатко Дробаров засече с глава центриране от корнер на Мазир Сула и оформи класиката в тази среща – 3:0.

В 88-ата минута стражът на гостите пресече подаване пред пеналта, но топката попадна в Стефан Велев, който потърси веднага празната врата. Играч на Септември с глава успя да предотврати четвърто попадение в мрежата на гостите.

В следващия кръг на елитната ни футболна лига Черно море гостува на Хебър в Пазарджик. Двубоят е на 9 април - неделя, от 15:15 часа.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Първият мач на Черно море в ТОП 6 е на 28 април

В неделя "моряците" приемат Локомотив (Пловдив) на стадион Тича

Програмата за първия кръг от плейофите в елитната ни футболна лига утвърди Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз. В първия си двубой от челната шестица на шампионата Черно море ще приеме Локомотив (Пловдив). Двубоят на стадион Тича във Варна е на 28 април - неделя, от 20:15 часа. В останалите срещи от кръга в ТОП 6 ЦСКА - София приема Левски, а Лудогорец е домакин на Крумовград.

Черно море влиза в плейофите от третата позиция с актив от 62 точки. Лидер е Лудогорец със 75, следва ЦСКА - София с 63.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море