Черно море спечели битката на Варна

"Моряците" се наложиха с 3:2, точни за победителите бяха Васил Панайотов, Даниел Димов и Влатко Дробаров, за "соколите" се разписаха Евандро и Баланюк

Черно море постигна емоционална победа във второто издание на варненското дерби срещу Спартак, което бе изиграно през настоящия сезон, след дълго отсъствие на "соколите" в елита. След като през есента двата отбора не успяха да си отбележат гол, срещата на стадион "Тича" изобилстваше от голове и емоционални моменти и се превърна в незабравимо изживяване за феновете на двата отбора, които изпълниха до краен предел клубното съоръжение на "моряците".

Домакините от Черно море достигнаха до крайния успех с 3:2, което със сигурност ще повиши самочувствието им преди предстоящия реванш срещу Лудогорец от 1/2 финалите за Купата на България и битките в ТОП 6 на шампионата. Спартак от своя стана остават последни, но все още имат шанс да се преборят за мястото си в първа футболна лига.

Двубоят бе предшестван от паради по варненските улици на двете агитки. Феновете сътвориха впечатляваща хореография и по трибуните на стадион "Тича" и подкрепяха любимите си отбори до последната секунда. В крайна сметка по-щастливи след актуалното издание на варненското дерби бяха почитателите на Черно море, които определено имат повече възможности за радост с изявите на своите през този сезон.

"Моряците" влязоха по-уверени в двубоя и бяха пълни господари на случващото се на терена през първата част. В 9-ата минута всички в публиката аплодираха легендарния треньор и футболист на Черно море Никола Спасов, напуснал ни преждевременно след боледуване от коронавирус през 2020 година. Васил Панайотов откри резултата в 38-ата минута след прекрасно изпълнение от воле след центриране на Мазир Сула. Секунди преди края на първата част Васил Панайотов имаше възможност да вкара и втори гол, но изстрелът му от дистанция срещна гредата.Домакините започнаха и второто полувреме максимално мотивирани. Даниел Димов удвои преднината на Черно море в 52-ата минута. Александър Василев центрира от фаул отдясно с левия крак, а капитанът на "моряците" засече с глава, топката се отби в десния страничен стълб на Фигейредо, след което отново се върна у Димов, който вече отблизо нямаше как да сгреши - 2:0.

Последва обаче леко отпускане в редиците на зелено-белите, което даде шанс на Спартак да намалят резултата. Евандро се разписа за "соколите" в 59-ата минута. До гола се стигна след грешка в защита на Живко Атанасов.

Влатко Дробаров отново покачи аванса на Черно море с гол с глава в 74-ата минута, след ново перфектно центриране от фаул на Александър Василев.

Седем минути преди края на мача резервата Денис Баланюк оформи крайното 3:2.

2023 © Варна е

Черно море победи Спартак във варненското дерби между ветераните

След изпълнение на дузпи "моряците" се класираха за полуфиналите на републиканското първенство

Ветераните на Черно море спечелиха варненското дерби срещу Спартак след изпълнение на дузпи и се класираха за полуфиналите на републиканското първенство. Редовното време на двубоя, игран на стадион "Локомотив" в морската столица, завърши 1:1.

И двата гола в срещата паднаха през второто полувреме. Миро Коларов откри за „соколите“ в 66-ата минута след елегантен прехвърлящ удар, оставил без шансове Стоян Ставрев на вратата на Черно море. Девет минути по-късно Пламен Тимнев изравни с глава след центриране на Тодор Каменов от корнер.

И двата отбора можеха да спечелят двубоя в последните минути. Първо Ели Маркес от „моряците“ проби по левия фланг, мина през няколко футболисти, стигна почти до гредата, но от там стреля леко и вратарят спаси. В заключителните секунди Николай Ненков от Спартак излезе сам срещу вратаря, но стреля над напречната греда.

По-точни при дузпите бяха ветераните на Черно море.

• 1:0 Асен Гайдарджиев (Спартак) – гол
  • 1:1 Пламен Тимнев (Черно море) – гол
  • 1:1 Миро Коларов (Спартак) – пропуск
  • 1:2 Иван Райчев (Черно море) – гол
  • 2:2 Марин Петров (Спартак) – гол
  • 2:3 Ели Маркес (Черно море) – гол
  • 3:3 Николай Ненков-Касата (Спартак) – гол
  • 3:4 Дани Георгиев (Черно море) – гол