Черно море стартира с победа летните контроли

"Моряците" надделяха с 1:0 над Фарул в Констанца, а единствения гол в мача вкара Исмаил Иса

Черно море записа победа в първата си контрола от лятната подготовка. "Моряците" надделяха като гости Фарул в Констанца след гол на Исмаил Иса. В срещата Илиан Илиев използва доста юноши от школата на клуба. В Румъния варненци бяха подкрепени от солидна агитка.

Първото полувреме премина без много ситуации пред двете врати, като до 30-ата минута двубоят бе равностоен. В последните 15 минути преди почивката "моряците" взеха инициативата и в 37-ата минута успяха да открият резултата. След многоходова комбинация точен беше Исмаил Иса.

На почивката Илиан Илиев направи 8 промени. В игра се появиха Християн Славков, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Берк Бейхан, Николай Костадинов, Дуду, Велислав Василев, Едгар Пашеко и Андреяс Калкан. Те заеха местата на Пламен Илиев, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Начо, Васил Панайотов, Мазир Сула, Николай Златев, Мартин Милушев и Исмаил Иса.

Втората част стартира с натиск на домакините, които получиха право да изпълнят пряк свободен удар на линията на пеналта. Стефан Бодищеану стреля в стената. Рикоширалата топка попадна в негов съотборник, който от добра позиция стреля, но пак футболист на Черно море с тяло успя да парира. Малко след това Едгар Пашеко можеше да покачи резултата, но не успя да засече добре топката с глава пред вратата.

В 65-ата минута Цветомир Панов и Дани Мартин отстъпиха местата си на младите Константин Грахльов и Пламен Аршев. В 74-ата минута играч на домакините се озова на стрелкова позиция и отправи удар очи в очи с вратаря Християн Савков, но Пламен Аршев с шпагат успя да предотврати гол.

В 81-вата минута Веселински замени Ники Костадинов. Малко след това Дуду опита техничен удар от границата на наказателното поле, но топката премина покрай гредата. В 84-ата минута Мартин Банев се появи в игра на мястото на Едгар Пашеко. Веднага след това Калкан стреля от границата на назателното поле, топката се отби в бранител и се върна в Дуду, който финтира защитник и стреля, но стражът на Фарул спаси.

Следващата контрола от предсезонната подготовка на Черно море е на 25 юни срещу Ботев (Пловдив). Тя ще е по време на лагера на "моряците" в Тетевен. Вицешампионите ще се готвят в планинския ни курорт от 23 юни до 5 юли.

Съставът: Пламен Илиев, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Дани Мартин, Начо, Васил Панайотов, Мазир Сула, Николай Златев, Мартин Милушев, Исмаил Иса.

Резерви: Християн Славков, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Берк Бейхан, Николай Костадинов, Дуду, Велислав Василев, Едгар Пашеко, Андреяс Калкан, Александър Веселински, Пламен Аршев, Костантин Грахльов, Мартин Банев.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Спартак (Варна) се похвали с още един нов спонсор

"Соколите" ще бъдат подпомогнати от водеща компания в производството и търговията с безалкохолни напитки и бутилирането на изворна вода

Договорка с още един нов спонсор са постигнали от Спартак (Варна), става ясно от съобщение в официалната страница в социалните мрежи на клуба. След като вчера "соколите" обявиха за сключен договор за една година с PHILIPS, днес съобщиха и за контракт с "Нова Трейд" ЕООД -  водеща компания в производството и търговията с безалкохолни напитки и бутилирането на изворна вода "Бачково"

Логото на "Нова Трейд" ще заеме договорени позиции на стадион "Спартак" и клубната база. Представителите на "соколите" изразяват задоволство, че компанията проявява интерес и към развитието на детско-юношеската школа, което е приоритет във визията за развитие на новия изпълнителен директор.

„Надяваме, че с нашата подкрепа, клубът ще постигне нови високи постижения и резултати. Ние сме българска компания с двадесет и седем годишен опит на пазара и виждаме перспектива в проекта Спартак.

Бизнесът има нужда от позитивни послания, чрез спорта.

В процеса на разговорите ние видяхме тази перспектива в марката Спартак и управлението на клуба. Пожелаваме на всички състезатели и треньори в клуба здраве и успешни спортни събития", обявиха от "Нова Трейд"

"С партньор от ранга на "Нова Трейд" получаваме не само силен и надежден съюзник, но и поемаме висока отговорност. Благодарим за подкрепата и сме готови да работим усърдно, за да оправдаем доверието.

Очаквайте изненади за школата, феновете и марката "Спартак", но тях ще ги оставя за по-късен етап.

Опитваме се да работим и по-малко да говорим, с действия и най-вече с реални дела да овладеем ситуацията в клуба! Благодарим на хората, които ни протягат ръка!" заяви новият изпълнителен директор на Спартак (Варна) Иван Иванов.