Черно море загуби от Ботев (Пловдив) навръх 110-ата си годишнина (Видео)

"Моряците" отстъпиха с 1:2 на стадион "Тича", поражението е първо за варненци през 2023-та

Черно море загуби от Ботев (Пловдив) в мач от 22-рия кръг на елитната ни футболна лига. Поражението е първо за "моряците" през 2023-та и бе регистрирано навръх 110-ия юбилей на клуба. Въпреки загубата, Черно море запазва мястото си в челната шестица, Ботев е 10-и.

Резултата в полза на гостите откри Красиан Колев в 7-ата миунта с категоричен изстрел по диагонала.

"Моряците" реагираха светкавично и изравниха в 18-ата минута. Точен беше Мазир Сула, който беше най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на "канарчетата".

В следващите минути домакините създадоха още няколко добри положения за гол, но вратарят на Ботев Ханкич бе категоричен на своя пост.

"Канарчетата" отговориха с няколко опасни контраатаки, които Дюлгеров парира.

Второто полувреме отново започна вихрено за пловдивчани, които излязоха напред в резултата няколко минути след подновяване на играта. Антоан Бароан се пребори за топката след дълго подаване в половината на Черно море, а след това Ето'о я прати към Емануел Уме отляво. Атакуващият футболист на "канарчетата" преодоля съпротивата на Виктор Попов, напредна няколко крачки и с удар по диагонала в далечния ъгъл, матира Иван Дюлгеров за 1:2 в полза на Ботев (Пловдив).

В 62-рата минута на двубоя, гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Точукву Ннади получи втори жълт картон и бе отстранен от игра заради нарушение срещу опитния Стефан Велев.

10 минути по-късно дойде и най-спорната ситуация в мача. Домакините имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на бранителя на "канарчетата" Виктор Генев. ВАР показа категорично, че не е имало умисъл в действията на опитния защитник и дузпа в полза на Черно море не беше отсъдена.

До края на срещата нов гол не падна и така "моряците" отстъпиха при домакинството си на Ботев (Пловдив) с 1:2. В следващия кръг на елитната ни футболна лига Черно море гостува на Лудогорец. Двубоят в Разград е на 12 март - неделя, от 14:15 часа.

2023 © Варна е

Черно море с благотворителна кампания за Великден

На стадион Тича преди мача с Локомотив (Пловдив) в неделя ще се приемат пакетирани дълготрайни храни и консерви в подкрепа на социално слаби варненци

Поредната си благотворителна инициатива в подкрепа на социално слаби варненци организира футболният клуб Черно море. Настоящата акция цели да подпомогне нуждаещите се в навечерието на Великден като им осигури за празника дълготрайни пакетирани храни и консерви. Тя ще стане част от Великденската милосърдна кампания в храм „Св. Архангел Михаил“. Желаещите да се включат в инициативата, могат да го направят преди и по време на мача на Черно море с Локомотив (Пловдив), който ще е в неделя - 28 април, от 20:15 часа, на стадион "Тича" във Варна.

"Нека отново обединим усилия и дарим хранителни продукти на нуждаещите се. Няма по-голяма сила от това да даваме добри примери на децата си – да сме съпричастни и да даряваме надежда и усмивки на нуждаещите се хора", призовават от Черно море.

На входовете на клубния стадион ще има поставени урни, в които при влизане, всеки може да остави пакетирани хранителни продукти, които ще бъдат раздадени на нуждаещите се в събота преди празника (4 май), заедно с топлия обяд в храм „Св. Архангел Михаил. Желаещите да се включат в кампанията може да дарят: консерви – рибни, пастет, лютеница и пр.; варива – ориз, леща, боб, макарони; пакетирани сладки - бисквити, вафли, мармалад, захар; олио, сокове, компоти; дълготрайни вакуумирани колбаси.