Черно море загуби от Ботев (Пловдив) в контрола

Мачът се състоя от 4 части по 30 минути, а "моряците" отстъпиха с 2:5

Черно море отстъпи на Ботев (Пловдив) с 2:5 в контролна среща, играна в Правец. Мачът се състоя от четири части по 30 минути. Исмаил Иса и Мартин Милушев отбелязаха попаденията за "моряците".

Варненци започнаха добре срещата и още в 4-тата минута можеха да открият резултата. Велислав Василев опита атрактивен изстрел със странична ножица, но не намери целта.

Осем минути по-късно и тимът на Ботев направи добра атака, която завърши с техничен удар на Кристиан Нвачукву, но над вратата. Веднага след това Джеймс Ето'о излезе очи в очи със Славков, но стражът на варненци успя да избие.

В 20-ата минута Едгар Пашеко отклони топката след центриране в пеналта, но вратарят на Ботев внимаваше.

В 23-тата минута след центриране от корнер, Славков не успя да улови добре топката и след последвалото разбъркване в наказателното поле Антъни Уджа реализира за 1:0 за Ботев.

В 42-рата минута Едгар Пашеко отново се озова на стрелкова позиция, но играч на "канарчетата" успя да отбие точно преди мощният изстрел да порази целта.

В 44-тата минута нова грешка на Християн Славков на вратата на Черно море бе наказана от Кристиан Нвачукву за 2:0. 11 минути по-късно отново той направи преднината на "канарчетата" класическа.

В 57-ата минута Емануел Уме покачи на 4:0 с удар от границата на наказателното поле. В 59-ата минута Николай Златев стреля опасно, но вратарят на Ботев отново се намеси подобаващо.

През третата четвърт старши треньорът на Черно море Илиан Илиев заложи на изцяло нов състав.

На вратата застана Пламен Илиев, пред него Влатко Дробаров, Росен Стефанов, Константин Грахльов, Цветомир Панов, Начо, Берк Бейхан, Александър Веселински, Мартин Милушев, Андреяс Калкан и Исмаил Иса.

В 65-ата минута Пламен Илиев записа страхотно спасяване, а в следващата атака Исмаил Иса бе изведен на добра позиция и реализира за 4:1.

В 85-ата минута след изпълнение на фаул, топката бе центрирана в наказателното поле на "моряците", където футболист на Ботев игра с глава, но Пламен Илиев бе заел добра позиция и улови.

В 90-ата минута Мартин Секулич реализира за 5:1.

В края на двубоя футболистите на Черно море намалиха на 5:2. Мартин Милушев бе точен от дузпа.

Следващата контрола на "моряците" е на 27 юли срещу Ботев (Враца).

Стартов състав на Черно море: Християн Славков, Живко Атанасов, Пламен Аршев, Дани Мартин, Виктор Попов, Даниел Димов, Николай Костадинов, Ники Златев, Дуду, Едгар Пашеко, Велислав Василев.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Илиан Илиев: Трябва да има по-адекватно съдийство, по-толериращо футбола!

Мачове като двубоя срещу Хебър трябва да ги вземаме по-лесно, подчерта треньорът на Черно море

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в домакинския двубой срещу Хебър, спечелен с 1:0.

"Колкото и да говорихме през седмицата как трябва да излезем срещу противник, който играе затворено, ние през първата част бяхме по-бавни. Накрая вдигнахме оборотите и вкарахме гол."

Със сигурност желаехме да си решим мача по-рано.

"Такива мачове трябва да ги вземаме по-лесно, но трябва да отдадем заслуженото и на противника, който направи всичко да ни противодейства - затвори се, опита да ни попречи да играем нашата игра и заложи на контраатаки. Като цяло мачът се случи, както очаквахме. Имахме ситуации още в първата част, в които трябваше да вкараме, не успяхме, но поздравления за футболистите, че накрая все пак извоюваха победата."

Знаем, че можехме да се представим и по-добре в този мач.

Илиан Илиев отбеляза, че заради емоционалните си реакции край тъч линията най-вероятно ще е наказан за следващия двубой на своя тим, който ще е гостуване на Ботев в Пловдив на 25 октомври, петък от 16:30 часа.

"Трябва да има по-адекватно съдийство, по-толериращо футбола. Не казвам, че ние играем страхотен футбол, но и за двете страни е по-добре да се играе по-бързо, без излишно забавяне, както стана днес."

Наставникът на "моряците" подчерта, че за тима със сигурност ще е трудно, тъй като няма да може да разчита и на двамата си леви бранители - Цецо Панов и Дани Мартин, които днес напуснаха мача поради контузия. За Черно море предстои трудна серия в шампионата, като след визитата на Ботев тимът ще има домакински сблъсък с Левски и ще гостува на Берое в Стара Загора. Междувременно на 30 октмоври е първият сблъсък на Черно море от актуалното издание на турнира за Купата на България, който е гостуване в Кюстендил на местния тим.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море