Черно море завърши наравно с третодивизионен руски тим

"Моряците" играят две контроли днес

Черно море завърши наравно 1:1 срещу Спартак Кострома в третата си контрола от лагера в Турция. За „моряците“ точен бе Атанас Илиев в 26-ата минута. Руският третодивизионен тим изравни в 54-ата минута. Двубоят се игра в две полувремена по 30 минути.

”Моряците” започнаха силно срещата, но до средата на полувремето не успяха да завършат по най-добрия начин своите атаки.

В 18-ата минута Атанас Илиев бе изведен на добра позиция, но изстрелът му с левия крак бе спасен от руския вратар.

Таранът все пак успя да отключи вратата на съперника в 26-ата минута. Атанас Илиев се разписа с глава след центриране на Пабло Гарсия.

Кристо Яначков замени Даниел Димов на почивката, а Денислав Стойчев замени Християн Славков на вратата на „моряците“. В 54-ата минута руският тим изравни с удар от дистанция чрез Александър Сирасхов.

За днес е планирано Черно море да изиграе две контроли в един ден. Втората трябва да започне в 15 часа местно време (14 българско) отново на терените на „Голд Сити“.

Съставът: 84. Християн Славков, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, Борис Стойков, 2. Цветомир Панов, 40. Николай Костадинов, 5. Пабло Гарсия, 39. Николай Златев, 11. Алекс Фернандес, 36. Александър Веселински, 9. Атанас Илиев

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна