Черно море завърши с победа летните контроли

"Моряците" надделяха над Добруджа с 2:0 на стадион Тича

Черно море победи Добруджа с 2:0 в последната си контрола от лятната подготовка. Срещата се проведе на стадион Тича във Варна, като преди нейното начало бе представен отборът на "моряците" за новия сезон.

Черно море стартира активно двубоя, като на добри позиции последователно озоваха Дуду, Калкан и на няколко пъти Николай Златев. Закономерното все пак стана факт в 43-тата минута и домакините излязоха напред в резултата. Васил Панайотов успя да открадне топката в половината на Добруджа, напредна отдясно и центрира към Калкан, който пое топката в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл за 1:0.

В 52-рата минута Николай Златев бе изведен сам срещу вратаря и отбеляза, но голът не бе зачетен заради засада. В 56-ата минута "моряците" стигнаха до второто попадение срещу Добруджа. След центриране от корнер топката бе избита от бранител на гостите, тя попадна в Мазир Сула, който от границата на наказателното поле реализира за 2:0.

В 58-ата минута Дуду изпусна да направи резултата класически. Бразилецът получи топката в границите на пеналта, но не успя да намери очертанията на вратата. В следващата атака Антон Иванов можеше да намали, но не намери добре топката от непосредствена близост.

В 65-ата минута Исмаил Иса, Мартин Милушев, Росен Стефанов, Велислав Василев, Начо, Берк Бейхан, Пачеко, Пламен Аршев, Константин Грахльов се появиха на местата на Мазир Сула, Дуду, Живко Атанасов, Дани Димов, Влатко Дробаров, Николай Златев, Васил Панайотов и Андреяс Калкан.

Брено Тейшейра замени Виктор Попов в 80-ата минута.

В заключителните минути Джорджо от състава на Добруджа имаше възможност да вкара почетно попадение за своя тим, но изстрелът му срещна гредата.

Така с победа с 2:0 завършиха летните контроли на Черно море. В предишните спаринги по време на подготовката "моряците" се наложиха с 1:0 при гостуването на Фарул в Констанца, отстъпиха с 2:5 на Ботев (Пловдив) и направиха равенство срещу Левски – 0:0, а в традиционните две контроли за един ден, които се играха на 10 юли отстъпиха с 0:1 на новака във Втора лига Фратрия и победиха 4:0 тима на Дунав (Русе). Общо 6 контроли изигра Черно море по време на лятната си подготовка, след като планираната контрола с Ботев (Враца), която трябваше да се играе в Тетевен пропадна заради проливен дъдж и наводнен терен в началото на юли.

Черно море започва новия сезон в елитната ни футболна лига с домакинство на ЦСКА 1948. Първият мач от кампанията е в петък, 19 юли от 18:30 часа.

Съставът на Черно море: Пламен Илиев, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Дани Мартин, Васил Панайотов, Даниел Димов, Мазир Сола, Дуду, Андреяс Калкан, Николай Златев.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Спартак (Варна) се похвали с още един нов спонсор

"Соколите" ще бъдат подпомогнати от водеща компания в производството и търговията с безалкохолни напитки и бутилирането на изворна вода

Договорка с още един нов спонсор са постигнали от Спартак (Варна), става ясно от съобщение в официалната страница в социалните мрежи на клуба. След като вчера "соколите" обявиха за сключен договор за една година с PHILIPS, днес съобщиха и за контракт с "Нова Трейд" ЕООД -  водеща компания в производството и търговията с безалкохолни напитки и бутилирането на изворна вода "Бачково"

Логото на "Нова Трейд" ще заеме договорени позиции на стадион "Спартак" и клубната база. Представителите на "соколите" изразяват задоволство, че компанията проявява интерес и към развитието на детско-юношеската школа, което е приоритет във визията за развитие на новия изпълнителен директор.

„Надяваме, че с нашата подкрепа, клубът ще постигне нови високи постижения и резултати. Ние сме българска компания с двадесет и седем годишен опит на пазара и виждаме перспектива в проекта Спартак.

Бизнесът има нужда от позитивни послания, чрез спорта.

В процеса на разговорите ние видяхме тази перспектива в марката Спартак и управлението на клуба. Пожелаваме на всички състезатели и треньори в клуба здраве и успешни спортни събития", обявиха от "Нова Трейд"

"С партньор от ранга на "Нова Трейд" получаваме не само силен и надежден съюзник, но и поемаме висока отговорност. Благодарим за подкрепата и сме готови да работим усърдно, за да оправдаем доверието.

Очаквайте изненади за школата, феновете и марката "Спартак", но тях ще ги оставя за по-късен етап.

Опитваме се да работим и по-малко да говорим, с действия и най-вече с реални дела да овладеем ситуацията в клуба! Благодарим на хората, които ни протягат ръка!" заяви новият изпълнителен директор на Спартак (Варна) Иван Иванов.