Черно море завърши вицешампионския сезон с победа над Крумовград

"Моряците" останаха непобедени на своя стадион "Тича"

Черно море завърши с победа сезон 2023-2024 в елитната ни футболна лига, който остава в историята на "моряците" заради триумфа с вицешампионската титла. В последната си среща варненци надделяха пред собствена публика над Крумовград с 3:1. По този начин те останаха непобедени в шампионата на своя стадион "Тича" във Варна. Головете за Черно море в мача отбелязаха Васил Панайотов, Дани Мартин и Мазир Сула.

Първото попадение в днешния двубой бе на сметката на гостите от Крумовград. Александър Колев порази мрежата на Черно море в 21-вата минута. 13 минути по-късно Васил Панайотов възстанови равенството. Двата отбора се оттеглиха на полувремето при резултат 1:1.

В 74-тата минута Влатко Дробаров засече центриране и стреля с глава, ударът му мина опасно близо над напречната греда, но излезе в аут. Логичното на стадион Тича все пак се случи и Черно море осъществи пълен обрат в срещата в 80-ата минута. Точен беше Дани Мартин, който изпрати топката в мрежата със силен удар с глава след центриране на Цветомир Панов. В 85-ата минута само отличната намеса на влезлия като резерва вратар на Крумовград Николай Пранджев попречи на Исмаил Иса да запише името си сред голмайсторите. Това обаче успя да стори Мазир Сула само минута по-късно. Той се разписа след отличен самостоятелен пробив по десния фланг.

В последните секунди на редовното време "моряците" нацелиха и греда. Дичев прати топката в левия страничен стълб отблизо.

След последния съдийски сигнал на този пореден успешен мач за Черно море през този сезон, "моряците" получиха и сребърните медали, както и вицешампионския трофей в шампионата. Отличията на всички футболисти и целия щаб на варненци бяха връчени от президента на БФС Георги Иванов. Празнични фойерверки озариха небето над стадион "Тича", а стотици верни фенове на "моряците" се стекоха на терена, за да поздравят своите любимци за дългочакания исторически успех за клуба.

2024 © Варна е / снимки: Efbet Лига

Илиан Илиев: Равенството като гост може да е трамплин за България в групата

Очаква ни труден мач със Северна Ирландия, призовавам феновете да ни подкрепят в Пловдив, заяви националния селекционер

Старши треньорът на България Илиан Илиев коментира представянето на националите при нулевото реми срещу Беларус на старта в Лигата на нациите.

"Техният отбор игра за равен, а и представянето на вратарят им беше наистина впечатляващо.

Имахме ситуации, в които можеше да решим мача, не успяхме, но пък имаме и други мачове, в които се надявам да спечелим.

Групата ще е доста завързана, така че този равен като гост може да е трамплин за следващия ни двубой със Северна Ирландия у дома. Той ще е много важен за нас и се надявам феновете да дойдат да ни подкрепят, тъй като групата не е никак лесна."

По отношение червения картон на Филип Кръстев, националният селекционер отбеляза:

"Със сигурност Филип Кръстев не е искал да остави отбора с човек по-малко. Малко съм мнителен към отсъжданията на главния рефер.

Със сигурност ще ни липсва Филип, предвид това че е доста креативен играч, но така се случи.

Положителното е, че след като останахме с човек по-малко продължихме да пресираме отбора на Беларус и да се опитваме да вкараме гол, което показа, че имаме самочувствие. Извиняваме се, че не успяхме да победим, но имаме следващи пет мача, в които да се поправим."

Илиан Илиев каза също, че отборът няма физически проблеми, тъй като всички футболисти играят активно в отборите си и без затруднения ще излязат подготвени за следващия мач в неделя.

България посреща Северна Ирландия на 8 септември, от 19 часа, на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър БФС