Дробаров и Димов се завръщат в групата на Черно море

"Моряците" приемат ЦСКА в ключов двубой от Първа лига, в събота, от 15:15 часа

Треньорът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за съботното домакинство на ЦСКА от 22-рия кръг на елитната ни футболна лига. След изтърпяно наказание се завръща Влатко Дробаров. В групата попадна и капитанът Даниел Димов, който лекуваше травма.

Двубоят между Черно море и ЦСКА е на 24 февруари, от 15:15 часа на стадион „Тича“. Касите за билети за секторите на домакините ще отворят в 11:45 часа. Цената на билетите е 12 лева.

Входовете на стадион „Тича“ ще бъдат отворени два часа преди мача – в 13:15 часа, за да се гарантира безпроблемното влизане на феновете на клубното съоръжение на "моряците".

"Призоваваме Ви да не чакате последния момент, а да дойдете на стадиона възможно най-рано! Всяко забавяне на касите непосредствено преди срещата би създало излишни проблеми в организацията и пропусквателния режим на входовете. Заемете местата си на стадиона поне половин час преди началото на двубоя!", призовават от клуба.

Преди двубоя Черно море и ЦСКА имат по 45 точки в актива си, колкото има и Лудогорец, който е с мач по-малко. Двубоят в София между двата тима през този сезон завърши наравно 1:1, а попадението за "моряците" отбеляза точно завръщащият се след наказание бранител Влатко Дробаров.

Групата на Черно море: Християн Славков, Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Виктор Попов, Даниел Димов, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Дани Мартин, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Мишаел Алвес, Мазир Сула, Берк Бейхан, Николай Златев, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Едгар Пашеко, Атанас Илиев, Исмаил Иса.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.