Дубълът на Черно море спечели варненското дерби в трета лига

"Моряците" се наложиха с 3:1, като две от попаденията реализира Николай Златев, с един гол се отчете Пламен Аршев, точен за Спартак беше Мартин Янакиев от дузпа

Отборът на Черно море спечели варненското дерби със Спартак при дублиращите отбори. В среща от 3-тия кръг на шампионата в североизточната трета лига, играна на стадион „Тича“ във Варна, „моряците“ се наложиха с 3:1 срещу градския съперник след обрат. Герой за "зелено-белите" стана Николай Златев, който реализира две от попаденията.

"Моряците" бяха подкрепени от солидна агитка, която окуражаваше младите таланти на Черно море през целия двубой.

В 26-ата минута Мартин Янакиев откри за Спартак от дузпа, отсъдена за неразчетен шпагат на Георги Венциславов срещу Евгени Илиев.

В добавеното време на първата част Пламен Аршев с глава успя да изравни.

"Моряците" стартираха ударно второто полувреме, като в 48-ата минута успяха да стигнат до пълен обрат. Велислав Боев върна топката на вратаря Никола Виденов, който се забави да изрита, Кристо Яначков успя да я открадне, подаде към Николай Златев, който с удар от движение реализира за 2:1. В 59-ата минута Берк Бейхан стреля опасно от далечна дистанция, но топката срещна страничната греда. В 76-ата Николай Златев бе изведен сам срещу Никола Виденов и копна топката над стража за 3:1.

Състав Черно море: Християн Славков, Росен Стефанов, Константин Грахльов, Николай Златев, Георги Венциславов, Борис Стойков, Пламен Аршев, Берк Бейхан, Николай Костадинов, Мартин Милушев, Кристо Яначков (Денислав Стойчев, Петър Маринов, Димитър Павлу, Димитър Ковачев, Дейвид Луканов, Мартин Банев, Александър Киров, Радослав Петров, Толга Мюрвет).

Състав Спартак Варна: Никола Виденов, Стефан Стефанов, Кристиян Курбанов, Мартин Гръчки, Любослав Маринов, Мартин Стоилов, Евгений Илиев, Симеон Иванов, Мартин Янакиев, Хидает Хюсеин, Александър Йорданов (Стефан Петков, Велислав Боев, Александър Трендафилов, Николай Димитров, Николай Василев, Стефан Стоянов, Никола Владев, Даниел Халачев, Александър Александров, Баръш Николаев).

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно море; Пресцентър ФК Спартак Варна; Национален фен клуб Черно море Варна

Васил Панайотов: Радвам се, че показахме варненския дух - духът на Черно море!

Готови сме на 100 % за място в тройката, ще дадем всичко от себе си, за да го постигнем и да зарадваме хората, които при всеки домакински мач пълнят трибуните на стадион "Тича", заяви опитният футболист на "моряците"

Васил Панайотов донесе трите точки на Черно море срещу Локомотив (Пловдив) в първия плейофен двубой на "моряците" в челната шестица на елитната ни футболна лига и заслужено беше избран за играч на мача. Той благодари на всички, които са гласували за него и подчерта, че наградата е за целия отбор.

"Спечелихме важни три точки. Показахме на терена това, което треньорът искаше от нас - да бъдем по-агресивни, да опитваме да отнемаме топката в половината на съперника и да правим добри атаки.

Мисля че се получи.

Все пак Локо (Пловдив) е доста силен противник и знаехме, че ще е трудно, но радващо е че успяхме да покажем варненски дух, духа на Черно море и отново не загубихме вкъщи."

На въпрос на какво се дължи силната серия на Черно море, който остава непобеден пред собствена публика този сезон, Васил Панайотов отговори:

"Магията е в хората, които идват на стадиона, магията е в сърцето, което има този отбор, изградено от целия колектив и треньорския щаб. Всичко това ни мотивира да показваме добри игри вкъщи и до момента да нямаме загуба. Надявам се да подобрим играта си и при гостуванията, защото е важно. Според мен сега започнаха истинските мачове и трябва да показваме и навън лицето, което имаме през целия сезон вкъщи, за да постигнем нашата цел."

Васил Панайотов е категоричен, че гостуването на Герена ще е доста трудно за Черно море, въпреки скорошната победа на "моряците" във Варна срещу Левски.

"Със сигурност мачът там ще е много различен, защото Левски на Герена играят изключително силно, знаем много добре какво ни очаква, надявам се да се подготвим добре и да покажем добра игра, да покажем това, което показахме в предния двубой с тях тук и да спечелим трите точки."

Опитният футболист на Черно море подчерта, че преднината от 10 точки пред четвъртия в класирането няма как да успокоява отбора на "моряците"

"Както казах, оттук нататък са истинските мачове - плейофите. За нас е важно да се опазим здрави и до края да показваме игрите, които показваме вкъщи цяла година, да показваме сърцето което има този колектив и накрая да постигнем целта, която преследваме цял сезон, защото, по мое мнение, мисля, че я заслужаваме.

Готови сме на сто процента за място в тройката и това искаме всички в съблекалнята - от домакин и масажисти до старши треньор.

Ще дадем всичко от себе си, за да постигнем нашата цел и да зарадваме хората по трибуните, защото всеки път вкъщи стадионът е пълен и това ни дава много голяма увереност", завърши Васил Панайотов.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море