Две греди за Спартак (Варна) в контрола с украинци

Спарингът е трети за "соколите" по време на лагера в Турция и пети от началото на зимната подготовка

Спартак (Варна) завърши 0:0 с украинския ФК "Минай" в контролна среща, играна в турския курорт Алания. Проверката е пета за "соколите" от началото на зимната подготовка и трета по време на задграничния лагер.

През първото полувреме футболистите на Димитър Димитров - Херо, бяха по-активни на терена, но добри намеси на украинския вратар Олександър Бандура не позволиха на варненци да излязат напред в резултата. И гредата спаси украинската врата в 24-ата минута, след добър изстрел на Родни Антуи.

След почивката украинският ФК „Минай” отново разчиташе предимно на контраатака, но така и не застраши сериозно вратата на влезлия в игра през второто полувреме Иван Дичевски. Гредата за втори път спаси мрежата на украинците в 77-ата мина, когато Ивей Ромееш стреля от над 25 метра разстояние.

В последните минути на срещата нивото на играта спадна, имаше и леко напрежение между футболистите на двата отбора.

Последната контрола по време на зимната подготовка на Спартак (Варна) в Турция ще е на 2-ри февруари срещу северномакедонския ФК “Македония Гьорче Петров”.

ФК „Спартак” Варна: 31. Кристиано Фигейредо (21. Иван Дичевски 46’), 14. Ивей Ромееш, 3. Бен Карамоко (20. Нейтън Холдър 58’), 25. Пламен Димов (8. Ивайло Климентов 46’), 66. Александър Цветков, 17. Александър Белоусов, 22. Роберто Хименес, 71. Иван Йорданов (30. Божидар Васев, 58’), 13. Лерой Микелс (27. Денис Баланюк 58’), 47. Родни Антуи (77. Румен Руменов 58’), 23. Жоао Марио (28. Андриан Димитров 58’)

2023 © Варна е

Илиан Илиев: Трябва да има по-адекватно съдийство, по-толериращо футбола!

Мачове като двубоя срещу Хебър трябва да ги вземаме по-лесно, подчерта треньорът на Черно море

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в домакинския двубой срещу Хебър, спечелен с 1:0.

"Колкото и да говорихме през седмицата как трябва да излезем срещу противник, който играе затворено, ние през първата част бяхме по-бавни. Накрая вдигнахме оборотите и вкарахме гол."

Със сигурност желаехме да си решим мача по-рано.

"Такива мачове трябва да ги вземаме по-лесно, но трябва да отдадем заслуженото и на противника, който направи всичко да ни противодейства - затвори се, опита да ни попречи да играем нашата игра и заложи на контраатаки. Като цяло мачът се случи, както очаквахме. Имахме ситуации още в първата част, в които трябваше да вкараме, не успяхме, но поздравления за футболистите, че накрая все пак извоюваха победата."

Знаем, че можехме да се представим и по-добре в този мач.

Илиан Илиев отбеляза, че заради емоционалните си реакции край тъч линията най-вероятно ще е наказан за следващия двубой на своя тим, който ще е гостуване на Ботев в Пловдив на 25 октомври, петък от 16:30 часа.

"Трябва да има по-адекватно съдийство, по-толериращо футбола. Не казвам, че ние играем страхотен футбол, но и за двете страни е по-добре да се играе по-бързо, без излишно забавяне, както стана днес."

Наставникът на "моряците" подчерта, че за тима със сигурност ще е трудно, тъй като няма да може да разчита и на двамата си леви бранители - Цецо Панов и Дани Мартин, които днес напуснаха мача поради контузия. За Черно море предстои трудна серия в шампионата, като след визитата на Ботев тимът ще има домакински сблъсък с Левски и ще гостува на Берое в Стара Загора. Междувременно на 30 октмоври е първият сблъсък на Черно море от актуалното издание на турнира за Купата на България, който е гостуване в Кюстендил на местния тим.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море