Енгибаров доволен от жребия на Спартак

Спокоен съм преди мача срещу ЦСКА 1948 II, защото вярвам на треньорския щаб и футболистите, отборът се готви с настроение, пределна концентрация и мотивация за победи, заяви спортният директор на „соколите“

Спортният директор на ФК "Спартак" (Варна) Енгибар Енгибаров изрази задоволството си от жребия, който отреди на „соколите“ мач срещу шампиона от изминалия сезон във Втора лига - ЦСКА 1948 II. Както ВАРНА Е ви информира, двубоят ще се играе във Варна на 15 или 16 юни.

"Въпреки общото мнение, което се шири, според мен жребият е добър“, коментира пред клубния сайт на Спартак Енгибаров.

„Уважение и респект към победителя от предходния сезон ЦСКА 1948 II, но аз съм спокоен преди мача срещу тях. Разполагаме с много добър треньор, вярвам на него и на щаба му. Най-важното е, че има отлична комуникация между треньор, спортен директор и ръководство“, подчерта Енгибаров.

Той разкри, че по време на подготвителния лагер на Спартак в Трявна наблюдава настроение, пределна концентрация и мотивация за успех.

„Да, всички сме наясно, че трудно се изгражда отбор за един месец и започваме срещу най-силния отбор в групата. Но, ако спечелим срещу такъв съперник, ще имаме не само 3 точки, а съвсем друг дух и манталитет. Ще бъдем с едни гърди пред останалите. От този мач не само няма какво да губим, а и можем да спечелим много повече от противника“.

Енгибаров заяви, че според него за отбора му е предимство, че първият двубой срещу дубъла на ЦСКА 1948 ще е във Варна. Той отбеляза, че публиката винаги е била 12-ият играч за „соколите“ и ще разчитат отново на 100-процентовата подкрепа на своите фенове.

2023 © Варна е

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.