Фратрия загуби от дубъла на Лудогорец

Двубоят в Разград завърши при резултат 2:0

Фратрия загуби от втория отбор на Лудогорец в мач от седмия кръг на Втора лига. Срещата, играна в комплекс "Гнездо на орли" в Разград, завърши при резултат 2:0

Двубоят предложи динамична игра с голови ситуации и пред двете врати, което поддържаше напрежението сред публиката през цялото време. Играчите на Лудогорец стартираха мача по-интензивно, като още в първите минути упражниха контрол върху топката. Удар на Хюсеин Кельовлуев мина вляво от вратата на Фратрия, последва и силен шут на негов съотборник, който обаче попадна в ръцете на стража на гостите Китанов. В крайна сметка Методий Стефанов донесе преднината за Лудогорец в 17-ата минута.

Последваха още положения, с които разградчани можеха да излязат по-убедително напред в резултата, но неточности в завършващата фаза им костваха головете. Хюсеин Кельовлуев успя да надбяга защитата на Фратрия, но Китанов внимаваше. Интензивната атака на Лудогорец бе посрещната с последвала офанзивна игра на гостите, но разградчани оказаха силен отпор и демонстрираха отлична защита. В 33-тата минута Райан Иванов имаше възможност да удвои резултата за разградчани, но вратарят на Фратрия опази мрежата си суха. Така двата отбора посрещнаха почивката при резултат 1:0.

Девет минути след подновяването на играта Хюсеин Кельовлуев стреля от бялата точка и удвои преднината за своя отбор. Като цяло през второто полувреме Лудогорец доминираше на терена и създаде няколко опасни положения, но до трети гол не се стигна. Победата е пета за разградчани, които остават непобедени от началото на шампионата във Втора лига. Те заемат втората позиция във временното класиране, след лидера Пирин. Фратрия са 12-и, с актив от 8 точки.

В следващия осми кръг на Втора лига, отборът на Емануел Луканов приема Монтана в Албена, а Лудогорец гостува на дубъла на ЦСКА. Срещите са на 7 септември - събота, от 17 часа.

2024 © Варна е / снимки: ФК Фратрия

Илиан Илиев: Трябва да подобрим много представянето си, за да търсим победата срещу Спартак

Нямаше да е незаслужено да загубим от Арда, подходихме все едно играем контрола и то срещу един съперник, който има добри футболисти и умее да владее топката, не спести критики наставникът на Черно море

Мисля че това е един от най-слабите мачове, които сме изиграли у дома в последните години, заяви Илиан Илиев след измъчения домакински хикс срещу Арда.

"Подходихме без агресия, без желание. Чакахме нещата да ни се случат от само себе си и то срещу срещу един отбор, който бързо си подава топката. Отново допуснахме гол след статично положение, въпреки че имаме високи хора в състава и не трябва да имаме подобни притеснения, но случва се във футбола. Мисля че резултатът е справедлив донякъде, но и да бяхме загубили нямаше да е незаслужено, тъй като отношението ни в мача беше недобро, да не казвам по-силни думи.

След почивката очаквах друга реакция, особено като има предвид, че идва и дербито на Варна.

За следващия мач срещу Спартак трябва да сме много по-агресивни и по-вътре в мача, както се казва, тъй като по този начин, по който се представихме срещу Арда, изигравайки мача като една контролка, ще имаме проблеми",  категоричен беше опитният специалист.

Илиан Илиев подсказа, че за следващия мач може да има промени в състава на Черно море.

"По този начин не трябва да се продължава, особено когато с една победа можеше да излезем на първо място във временното класиране. Ние трябваше да покажем много по-различно лице като желание за игра, разбира се, може да се допуснат грешки, може да ни отбележат и гол, но желанието за игра трябваше да е коренно различно.

Надявам се да се посъбудим след този мач, който изиграхме.

Постигнахме резултат, който не ни задоволява, но е може би по-добър от това, което заслужавахме."

По отношение на предстоящия варненски сблъсък в елита между Черно море и Спартак, Илиан Илиев коментира:

"Дербито си е дерби, със сигурност е по-различно от останалите мачове. Трябва да го изиграем по-умно. Нещата, които се случват около дербито, визирам цените на билетите, не трябваше да се случват, тъй като това е излишно нагнетяване на напрежението преди мача, който трябва да е истински празник за града, а не да се избиват комплекси с цени на билетите ненормални за нашата действителност. Надявам се тази седмица ръководствата на двата отбора да се разберат, за да няма последствия от тези решения по време на мача.

Призовавам феновете на двата отбора да помогнат, за да стане един истински футболен празник.

Ние трябва да подобрим много в представянето си, за да търсим победата".

Градското дерби на Варна ще се играе на стадион "Спартак" на 22 септември - неделя, от 20 часа.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море