Футболен трилър в 13-ия кръг сътвориха Черно море и Локомотив (Пловдив)

Двубоят на стадион "Тича" във Варна завърши 2:2, след два червени картона и отменен гол в края на 10-минутното продължение

Първият и вторият в елитната ни футболна лига - Локомотив (Пловдив) и Черно море, сътвориха истински футболен трилър в 13-ия кръг. След два червени картона и отменен гол в сами край на 10-минутното продължение, двубоят на стадион "Тича" във Варна завърши 2:2 - резултат, който не променя статуквото на върха. Макар да не стигна до победата, Черно море продължава серията си без загуба от началото на шампионата, като прибави към нея 13-и мач без поражение.

Домакините изиграха много силно първо полувреме и след куп добри ситуации за гол, поведоха в 39-ата минута чрез Даниел Димов. Противно на логиката от показаното на терена, Локомотив стигна до пълен обрат в добавеното време на пръвата част. И двете попадения за "смърфовете" реализира бразилецът Евандро

След почивката Черно море отново беше по-активният отбор, който търсеше не само изравняването, но и победата в този ключов двубой. В последните 15 минути на срещата нервите взеха връх на терена, което остави Локомотив с 9 души, като първо Хорхе Сегура видя червения цвят в 75-ата минута, а 5 минути по-късно и Евандро получи втори жълт картон и пое преждевременно пътя към съблекалните. Числовото предимство даде още повече самочувствие на отбора на Черно море, който в оставащите минути до края и отсъденото 10-минутно продължение, не спря да търси по-добрия развой. В 95-ата минута Живко Атанасов успя да реализира за 2:2. В 11-ата минута на добавеното време гол на Алекс Фернандес хвърли стадион "Тича" в екстаз, но след консултация с Видео асистент арбитъра попадението бе отменено и двубоят завърши наравно 2:2.

След ремито на стадион "Тича", Локомотив (Пловдив) продължава да е лидер във временното класиране, а Черно море е втори, с точка по-малко. В следващия кръг на елитната ни футболна лига, който поради паузата за националните отбори ще се играе на 21 октомври, Черно море гостува на Левски в София, а Локомотив (Пловдив) приема Берое.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно море

Илиан Илиев: Надяваме се това да е единственият равен на Черно море този сезон на Тича

Доволен съм от желанието за игра, но при тези условия няма как да искам повече от футболистите, от БФС не мислят как да вдигнем качеството на шампионата, подчерта селекционерът на Черно море и националния отбор

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира изявите на своите футболисти в първия двубой за новия сезон, в който вицешампионите приеха на стадион Тича във Варна отбора на ЦСКА 1948.

"Като за първи мач може да сме доволни единствено от желанието за игра.

Не е сериозно двубой да се играе на 36 градуса темпертура, казах го и през семицата.

Видяхме, че футбол се получи едва в последните 25-30 минути на мача, когато малко се поосвежи времето.

Всичко друго е отчитане на дейност. Това е притеснителното, че не мислим как да направим нашия продукт, в частност българския футбол, по-добър, а мислим само как да изпълняваме някакви молби и всички да са доволни, в случая гостите да си хванат навреме самолета от Варна", отбеляза Илиан Илиев.

Наставникът на "моряците" отбеляза, че в това време няма как да изисква повече от своите футболисти, предвид условията.

"Ние търсим да вдигнем качеството на играта, а това няма как да се случи в ситуацията, в която ни постави Спортно-техническата комисия на БФС.

И като национален селекционер бях говорил с хората, които определят програмата, но те направиха точно обратното.

Не мисля че има някаква тежест това да си национален селекционер и да ги помолиш да се играе по-късно и при нормални условия за футбол, а моето желание беше за всички отбори, не само за Черно море."

Илиан Илиев подчерта, че от първия мач не трябва да се правят генерални изводи.

"Разбира се имаше брак в някои от действията ни на терена, можеше да играем по-добре. Аз казах и на момчетата в съблекалнята - миналата година направихме един равен вкъщи, дай Боже и този сезон това да ни е единственият равен пред собствена публика. Със сигурност ние имаме повече възможности, в завършващата фаза трябваше да сме по-агресивни, но като се вземе предвид, че Иса беше наказан, а Брено е контузен, е ясно, че малко ни липсваше присъствието в наказателното поле на съперника."

Старши треньорът на Черно море изрази очаквания, че футболистите му ще са по-свежи за следващия важен двубой срещу Апоел (Беер Шева), който ще е първи за "моряците" в Лигата на конференциите. Илиан Илиев подчерта, че съперникът е тежък и притежава изключително качествени футболисти.

Първият мач между Черно море и Апоел (Беер Шева) от втория квалификационен кръг на Лига на конференциите ще е на 25 юли от 21:00 часа и ще се играе на градския стадион в Ловеч, тъй като поради военния конфликт в Израел, Апоел не може да домакинства в собствената си страна.