Футболен трилър в 13-ия кръг сътвориха Черно море и Локомотив (Пловдив)

Двубоят на стадион "Тича" във Варна завърши 2:2, след два червени картона и отменен гол в края на 10-минутното продължение

Първият и вторият в елитната ни футболна лига - Локомотив (Пловдив) и Черно море, сътвориха истински футболен трилър в 13-ия кръг. След два червени картона и отменен гол в сами край на 10-минутното продължение, двубоят на стадион "Тича" във Варна завърши 2:2 - резултат, който не променя статуквото на върха. Макар да не стигна до победата, Черно море продължава серията си без загуба от началото на шампионата, като прибави към нея 13-и мач без поражение.

Домакините изиграха много силно първо полувреме и след куп добри ситуации за гол, поведоха в 39-ата минута чрез Даниел Димов. Противно на логиката от показаното на терена, Локомотив стигна до пълен обрат в добавеното време на пръвата част. И двете попадения за "смърфовете" реализира бразилецът Евандро

След почивката Черно море отново беше по-активният отбор, който търсеше не само изравняването, но и победата в този ключов двубой. В последните 15 минути на срещата нервите взеха връх на терена, което остави Локомотив с 9 души, като първо Хорхе Сегура видя червения цвят в 75-ата минута, а 5 минути по-късно и Евандро получи втори жълт картон и пое преждевременно пътя към съблекалните. Числовото предимство даде още повече самочувствие на отбора на Черно море, който в оставащите минути до края и отсъденото 10-минутно продължение, не спря да търси по-добрия развой. В 95-ата минута Живко Атанасов успя да реализира за 2:2. В 11-ата минута на добавеното време гол на Алекс Фернандес хвърли стадион "Тича" в екстаз, но след консултация с Видео асистент арбитъра попадението бе отменено и двубоят завърши наравно 2:2.

След ремито на стадион "Тича", Локомотив (Пловдив) продължава да е лидер във временното класиране, а Черно море е втори, с точка по-малко. В следващия кръг на елитната ни футболна лига, който поради паузата за националните отбори ще се играе на 21 октомври, Черно море гостува на Левски в София, а Локомотив (Пловдив) приема Берое.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно море

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна