Мобилно меню

Гьоко Хаджиевски: Доволен съм от борбеността, но ни липсва опит

Бяхме близо до победата, малко не ни достигна и късмет, обобщи наставникът на Спартак (Варна) след 1:1 срещу Славия
Гьоко Хаджиевски: Доволен съм от борбеността, но ни липсва опит

Опитният наставник на Спартак (Варна) Гьоко Хаджиевски коментира изявите на своите футболисти при равенството 1:1 срещу Славия в мач от 10-ия кръг на елитната ни футболна лига. 

“Малко не ни достигна късмет. През последните 20 минути Славия нормално търсеше по-добър резултат."

"С промените, които планирах исках със свежи сили в защита да запазим резултата. Мисля че мачът вървеше добре за нас, имахме положения, играхме добре. Но понякога футболът е такъв... Много близо бяхме до победата... Нищо разбира се не свършва тук. Има още много мачове да изиграем, много неща да коригираме.

Доволен съм от борбеността на нашите млади футболисти, която демонстрираха и в този двубой.

Славия в момента е в лоша ситуация по отношение на класирането, но има добри футболисти, изобщо не сме си помислили, че играем срещу аутсайдер и лесно ще победим. 

45 минути имахме превъзходство и влязохме амбициозно и във второто полувреме, а не с мисълта да пазим резултата. Последните минути Славия излезе повече на риск, а нашата грешка беше, че не успяхме да ги държим по-далеч от наказателното си поле. Не искам обаче да критикувам футболистите, които дадоха всичко от себе си и в този мач. В Спартак съзряват много качествени млади футболисти, които много скоро ще се утвърдят като стълбовете на отбора, а и на българския футбол”. 

Гьоко Хаджиевски отново изрази убедеността си, че Спартак ще успее да постигне основната си цел този сезон - да се утвърди като стабилен отбор в Първа лига. 

“Това, което липсва на тима е опит, няма как да е различно, като разчитаме на 19-20 годишни момчета. Няма как да бъдем недоволни от тях."

"Разбира се, малко съм разочарован от това 1:1, малко още трябваше да издържим, за да стигнем до победата, но не трябва толкова трагично да го приемаме. Ние сме в процес на изграждане на отбора. Трябва ни още много време за съзряване на младите футболисти, на другите, които не са били титуляри в отборите си им трябва повече игрови опит и сработване с колектива. Заедно като отбор трябва да съзреем и съм убеден, че Спартак  ще бъде в стабилна ситуация в лигата”, завърши опитният наставник на “соколите”. 

2025 © Варна е

Черно море подписа с Венцислав Керчев

29-годишният бранител е първото лятно попълнение в тима на Илиан Илиев
Черно море подписа с Венцислав Керчев

Черно море започна лятната си селекция с привличането на защитника Венцислав Керчев, който за последно игра в Добруджа. 29-годишният бранител, висок 183 см, подписа договор днес и ще носи екипа на "моряците" през новия сезон, съобщават от пресцентъра на клуба.

Роден в Русе, Керчев започва да тренира футбол на 7-годишна възраст в школата на Дунав. През 2010 г. преминава в академията на Лудогорец, където постепенно се утвърждава като един от перспективните млади защитници.

Преди сезон 2015/16 той става част от Лудогорец II и дебютира в Б група на 25 юли при загубата с 2:3 от Дунав. В рамките на месец и половина записва осем мача за втория тим, след което е повикан в първия състав от треньора Едуард Ераносян.

На 19 септември 2015 г. Керчев прави своя дебют в А група, като изиграва пълни 90 минути при победата с 2:1 над Ботев (Пловдив). Половин година по-късно бележи и първия си гол за "орлите" – при успеха с 2:0 като гост на Берое на 19 март 2016 г., след който е избран за "Играч на мача".

Играл е още за тимовете на Ботев Враца и Славия.

2026 © Варна е