Хебър измъкна точка на Черно море

Двубоят в Пазарджик завърши 1:1, а голът на домакините падна в последната секунда на добавеното време

Хебър и Черно море завършиха 1:1 в двубой от 17-ия кръг на елитната ни футболна лига, игран на стадиона в Пазарджик. Домакините измъкнаха точката с гол в последната секунда на добавеното време. Варненци със сигурност може да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като с изявите си на терена показаха, че я заслужават. Равенството е първо в исторически план за съперничеството между Хебър и Черно море. Точката дава аванс на "моряците" пред ЦСКА на върха на класирането в елитната ни футболна лига, преди утрешното гостуване на ЦСКА на Крумовград.

Срещата между Хебър и Черно море започна равностойно, като акциите в наказателното поле на съперника бяха епизодични. В средата на първото полувреме гостите наложиха игрово превъзходство и последователно Гарсия, Сула, Иса, Пашеко и Фернандес изпробваха точността на мерника си, но без успех.

Първата по-опасна атака на домакините дойде едва в 52-рата минута, но Николов се засуети при завършващия удар и той с лекота беше париран. Четири минути по-късно Тисовски отправи удар от около 20 метра, но не затрудни Иван Дюлгеров. И през втората част Черно море наложиха игрово превъзходство, което даде резултат в 67-ата минута. Исмаил Иса отключи вратата на Хебър, като след извеждащ пас на Фернандес, от близка дистанция не остави шансове на стража на домакините. 10 минути по-късно "моряците" отново матираха отбраната на Хебър, а Васил Панйотов чудесно намери Алекс Фернандес в коридор, бразилецът с лекота надбяга Роберт Мазан, финтира и вратаря Матвей Игонен, но техничният му изстрел в левия ъгъл срещна гредата. Веднага след това и Александър Василев стреля опасно от 10-ина метра, но Игонен спаси.

В началото на шестминутното продължение влезлият като резерва Атанас Илиев също пропусна добра възможност да удвои преднината на Моряците, като от 10-ина метра не намери очертанията на вратата. Секунди преди края на добавеното време Хебър стигна до изравнително попадение. Лазар Марин се оказа най-съобразителен след центриране от корнер и продължи топката към далечната греда, където Стефан Цонков изпревари Пабло Гарсия и с глава я насочи във вратата, а Иван Дюлгеров не успя да се намеси.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна