Илиан Илиев: Дузпите не са ни фикс идея, искаме да играем добре и да създаваме ситуации!

Не трябва да се отпускаме в края на мача, дори да водим, 20 минути са много, може да се случи всичко, подчерта наставникът на Черно море

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев поздрави своите футболисти за поредния успех в елитната ни футболна лига през сезон 2023/2024. Както ВАРНА Е ви информира, "моряците" надделяха с 2:0 като домакини на Берое.

"До към 70-ата минута правихме това, което трябваше, след това дадохме малко инициативата на съперника, което не трябва да се случва, тъй като мачът може да бъде решен в тези последни 20 минути. От своя страна имахме ситуации и за трети гол в тези последни минути, които обаче не успяхме да отбележим."

Илиан Илиев отбеляза, че като цяло е доволен от представянето на своите футболисти, въпреки че отборът не е имал възможност да изиграе контрола в паузата заради националните отбори и играчите са изпитвали колебания за моментната си форма.

"Имаше някаква неизвестност дали ще успеем да задържим нивото в игрово отношение, успяхме да го направим. Не трябваше да допускаме това отпускане в последните минути, но като цяло съм доволен от футболистите, успяхме да противодействаме адекватно срещу схемата на противника и да не им дадем  излишни възможности да създават и реализират ситуации пред нашата врата. Не трябва да допускаме такива моменти, в които да изпускаме инициативата и да чакаме да свърши мача. Не в малко двубои това ни е изиграло лоша шега, не е изключено да се случи отново."

Илиев призна, че в предишни сезони отборът му е бил колеблив и неуверен в изявите си пред собствена публика и се надява това да се не случва отново, дори и в двубои, които предизвикват по-малък интерес от страна на феновете.

"Имаме опитни хора в отбора и точно те успяват да задържат концентрацията на нужното ниво."

На въпрос дали в Черно море специално се тренират дузпи, тъй като в пореден двубой на "моряците" беше отсъден наказателен удар в тяхна полза, Илиев отговори:

"Не ни е фикс идея да имаме изпълнители на дузпи. Имаме 2-3 футболисти, които ги изпълняват добре и разчитаме на тях, но в предния мач пропуснахме. Всъщност това не е основен фокус в работата ни. Основната ни цел е да играем добре и да създаваме ситуации, за да бележим."

Илиев разкри и каква е ситуацията с новото попълнение в редиците на Черно море. Както ВАРНА Е ви информира, по време на паузата за националните отбори и след трансфера на Машадо, "моряците", подписаха с нов бразилец - Брено Тейшейра. Според наставника на варненци на него ще може да се разчита най-рано след паузата за националните отбори през октомври.

2023 © Варна е

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.