Мобилно меню

Илиан Илиев: Излязохме с три момчета от школата на Черно море срещу Лудогорец

Не е толкова страшно да играят млади футболисти в ключови двубои, трябва да сме по-търпеливи към тях - както треньорите, така и феновете, призова опитният селекционер на варненския клуб и националния отбор
Илиан Илиев: Излязохме с три момчета от школата на Черно море срещу Лудогорец

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира изявите на своите футболисти при равенството 1:1 срещу Лудогорец.

"Направихме всичко възможно да победим, но не успяхме. На този труден терен със сигурност стана битка, имахме своите ситуации, а те идват тогава, когато имаш контрол над мача. Влязохме по-плахо в началните минути на двубоя, Лудогорец имаха инициативата, без да създават ситуации. След това изравнихме съотношението на силите на терена.

След дузпата успяхме да се върнем в мача с изравнителния гол. През второто полувреме мисля, че ние имахме повече инициативата.

Създадохме ситуации, в които можехме и да победим и мисля, че трябва да съжаляваме, че не го направихме. Като цяло на този малко по-твърд заради атмосферните условия терен мисля, че и двата отбора дадоха всичко от себе си. Съжаляваме, че не успяхме да постигнем първата си победа след зимната пауза", обобщи наставникът на Черно море.

Илиан Илиев засегна и по-глобални теми, които касаят развитието на българския футбол и моментното му ниво.

"Видяхте, че срещу съперник като Лудогорец започнахме с три момчета от школата на клуба - Виктор, Берк и Ники Златев, което показва, че не е толкова страшно да играят млади момчета в ключови двубои. В средата на полувремето, когато Ники не успя да спре 1-2 топки, зад нас фенове започнаха да парадират да пускаме друг на неговото място.

Това е големият проблем в нашия футбол, че се демонстрира търпение към чужденците, а сме най-нетърпеливи към нашите деца. Когато вкара в 45-46 минута вече е най-големия.

Тези неща трябва да ги коригираме, да сме малко по-търпеливи към нашите деца, защото те имат качества, но след две грешки, ако не беше отбелязал гол и го сменим на полувремето, трябва да го чакаме след 10 кръга да се възстанови психически", обърна внимание опитният специалист.

По въпроса за върха на атаката в Черно море и има ли развитие относно привличането на нов централен нападател, Илиев отговори така:

"Разполагаме с Брено, Иса и Уеслен на тази позиция. Трябва да работим с тях да играят с повече самочувствие".

Наставникът на Черно море обясни и серията без победа за "моряците" след подновяване на шампионата.

"След зимната пауза винаги малко по-тежко започваме първенството, но с оглед на това, че ние в подготовката не се спестяваме и нямаме проблеми от физическо естество, постепенно във времето повишаваме нивото, както го доказахме и в първия полусезон."

Илиан Илиев коментира и предстоящия четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на България срещу Левски, който ще се играе на стадион Тича във Варна на 26 февруари - сряда.

"Питахме защо е в три часа мачът, като е работен ден. Никой не излезе да даде обяснение, например че Черно море и Левски е най-безинтересния четвъртфинал за Купата и затова е от три часа, аз не мисля че е така. Никой не ни отговори."

"Надявам се в работен ден в три часа да е и по-хубаво времето, за да дойдат повече фенове, както на Черно море, така и на Левски и да стане добър мач. Виждате, че Левски са в еуфория, постигнаха три победи, за разлика от нас, ние сме на обратния полюс. Със сигурност няма да е лесно, както за нас, така и за тях", завърши наставникът на Черно море.

2025 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е