Мобилно меню

Илиан Илиев: Излязохме с три момчета от школата на Черно море срещу Лудогорец

Не е толкова страшно да играят млади футболисти в ключови двубои, трябва да сме по-търпеливи към тях - както треньорите, така и феновете, призова опитният селекционер на варненския клуб и националния отбор
Илиан Илиев: Излязохме с три момчета от школата на Черно море срещу Лудогорец

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира изявите на своите футболисти при равенството 1:1 срещу Лудогорец.

"Направихме всичко възможно да победим, но не успяхме. На този труден терен със сигурност стана битка, имахме своите ситуации, а те идват тогава, когато имаш контрол над мача. Влязохме по-плахо в началните минути на двубоя, Лудогорец имаха инициативата, без да създават ситуации. След това изравнихме съотношението на силите на терена.

След дузпата успяхме да се върнем в мача с изравнителния гол. През второто полувреме мисля, че ние имахме повече инициативата.

Създадохме ситуации, в които можехме и да победим и мисля, че трябва да съжаляваме, че не го направихме. Като цяло на този малко по-твърд заради атмосферните условия терен мисля, че и двата отбора дадоха всичко от себе си. Съжаляваме, че не успяхме да постигнем първата си победа след зимната пауза", обобщи наставникът на Черно море.

Илиан Илиев засегна и по-глобални теми, които касаят развитието на българския футбол и моментното му ниво.

"Видяхте, че срещу съперник като Лудогорец започнахме с три момчета от школата на клуба - Виктор, Берк и Ники Златев, което показва, че не е толкова страшно да играят млади момчета в ключови двубои. В средата на полувремето, когато Ники не успя да спре 1-2 топки, зад нас фенове започнаха да парадират да пускаме друг на неговото място.

Това е големият проблем в нашия футбол, че се демонстрира търпение към чужденците, а сме най-нетърпеливи към нашите деца. Когато вкара в 45-46 минута вече е най-големия.

Тези неща трябва да ги коригираме, да сме малко по-търпеливи към нашите деца, защото те имат качества, но след две грешки, ако не беше отбелязал гол и го сменим на полувремето, трябва да го чакаме след 10 кръга да се възстанови психически", обърна внимание опитният специалист.

По въпроса за върха на атаката в Черно море и има ли развитие относно привличането на нов централен нападател, Илиев отговори така:

"Разполагаме с Брено, Иса и Уеслен на тази позиция. Трябва да работим с тях да играят с повече самочувствие".

Наставникът на Черно море обясни и серията без победа за "моряците" след подновяване на шампионата.

"След зимната пауза винаги малко по-тежко започваме първенството, но с оглед на това, че ние в подготовката не се спестяваме и нямаме проблеми от физическо естество, постепенно във времето повишаваме нивото, както го доказахме и в първия полусезон."

Илиан Илиев коментира и предстоящия четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на България срещу Левски, който ще се играе на стадион Тича във Варна на 26 февруари - сряда.

"Питахме защо е в три часа мачът, като е работен ден. Никой не излезе да даде обяснение, например че Черно море и Левски е най-безинтересния четвъртфинал за Купата и затова е от три часа, аз не мисля че е така. Никой не ни отговори."

"Надявам се в работен ден в три часа да е и по-хубаво времето, за да дойдат повече фенове, както на Черно море, така и на Левски и да стане добър мач. Виждате, че Левски са в еуфория, постигнаха три победи, за разлика от нас, ние сме на обратния полюс. Със сигурност няма да е лесно, както за нас, така и за тях", завърши наставникът на Черно море.

2025 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Черно море се раздели с Димитър Тонев

“Моряците” започнаха основната част от лятната си подготовка в Трявна
Черно море се раздели с Димитър Тонев

Черно море се раздели с Димитър Тонев. Халфът разтрогна договора си с "моряците" по взаимно съгласие. 

Футболистът се присъедини към "зелено-белите" през януари 2025 година и оттогава изигра 28 мача в първенството, в които реализира 3 гола. В турнира за Купата на България има три мача с един гол, както и два мача в Лигата на Конференциите.

Ръководството на клуба изказва своята благодарност към Тонев за проявения професионализъм, отдаденост и отношение към работата през периода му на „Тича“.

ПФК Черно море пожелава на Димитър Тонев много здраве, успехи и силно представяне в следващия етап от неговата кариера.

Междувременно “моряците” започнаха основната част от лятната си подготовка в Трявна. Футболистите на Илиан Илиев вече проведоха първа тренировка на стадион „Ангел Кънчев“. Лагерът ще продължи до 3 юли, а през това време варненци ще изиграят три контроли. Първата е на 24 юни срещу Янтра Габрово, следва мач с Локомотив Горна Оряховица на 1 юли, а последната проверка е на 3 юли срещу Спартак Плевен.

В групата за подготовката попадат както опитни играчи като Живко Атанасов и Ертан Томбак, така и млади футболисти, които ще се борят за място в състава.  

Към тима се очаква да се присъединят още нови попълнения. 

Групата на Черно море за лагера в Трявна: Кристиан Томов, Антоан Манасиев, Живко Атанасов, Венцислав Керчев, Димитър Кичуков, Димитър Заимов, Георги Венциславов, Емануил Няголов, Ертан Томбак, Жоао Бандаро, Асен Дончев, Александър Тодоров, Николай Костадинов, Николай Златев, Берк Бейхан, Мартин Банев, Давид Телеш, Кристиан Михайлов, Петър Андреев, Лучано Скуадроне, Софиан Балул, Хорхе Падиля, Селсо Сидней, Георги Лазаров. 

2026 © Варна е / снимка: Архив ПФК Черно Море