Мобилно меню

Илиан Илиев: Най-важното е, че взехме трите точки

Лесно допускаме голове от статични положения, имаме хора в отбора, които в подобни ситуации трябва да се справят по-добре, отбеляза треньорът на Черно море
Илиан Илиев: Най-важното е, че взехме трите точки

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира изявите на своите футболисти при гостуването на Берое, в което "моряците" достигнаха до крайния успех след 0:1.

"Това беше един от мачовете, след които си казваме - най-важното е, че взехме трите точки. Имахме добри моменти, както и не толкова добри, но от себераздаването на футболистите съм доволен. Със сигурност всеки един треньор иска отборът му да държи повече топката, да създава повече положения, но трябва да отдадем заслуженото и на противника, който откакто е с новия треньор има само един равен, останалото е победи, играят със самочувствие, а и футболистите там вече втора година са заедно. Дадохме инициативата, след като отбелязахме гола. Имахме проблеми с контузени футболисти и с хора, които трябва да наваксат с подготовката.

Непрекъснато заострям вниманието над факта, че лесно допускаме голове от статични положения, работим върху това, може би най-важното е запазването на концентрация.

Трябва наистина да вземем мерки, тъй като имаме хора, които в подобни ситуации трябва да се справят по-добре", обобщи Илиан Илиев. 

По повод дебютния гол на Клаудио Кешеру за Черно море, Илиев отбеляза:

"Когато дойде в отбора, Клаудио каза, че идва, за да изпита, може би за последно, удоволствие от футбола.

Той е доказал в България и не само, че е добър футболист и голмайстор, помага много на младите футболисти с примера си.

Когато направи и подготовка с отбора през зимата, със сигурност ще изглежда още по-добре на терена". 

Запитан какво очаква от подготовката на Черно море по време на паузата за националните отбори, Илиев отговори: "Очаквам да се подготвят добре за последните 5-6 мача за тази година. Имаме и уредена контрола с Фарул, ще гостуваме отново, което винаги е добре за нас, тъй като Фарул е добър отбор".

Илиан Илиев, който е наставник и на представителния тим на България, апелира за повече позитивизъм към националния ни отбор. 

"Знам, че със сигурност, в много ситуации, това че съм треньор на Черно море и побеждаваме отбори от грандовете, негативизмът от това, че ги побеждаваме се прехвърля към националния отбор, но трябва да разделим нещата.

Националният отбор е на цяла България и се надявам тези хора, които наистина обичат националния отбор, да вярват в нас и да посрещнем тези два мача, които ни предстоят, с малко повече позитивизъм.

Да, направихме два мача, в които хората очакваха съвсем друго от нас и разбира се, последиците не закъсняха. Знаете, че нямаме големия потенциал на отборите, дори и които са срещу нас в тази група. Видяхте днес срещу Берое играхме срещу 11 чужденци, миналата седмица срещу Левски с 10 чужденци.

Ние в Черно море също имаме варианти да играем с повече чужденци, но се опитваме да вакарваме повече българи в състава, което е важно и за националния отбор.

През предишните 11 месеца имаше градация на позитивизма към отбора. С 1-2 мача разочаровахме хората, но се надявам да си върнем тяхната вяра", завърши опитният наставник.

2024 © Варна е

Черно море се раздели с Димитър Тонев

“Моряците” започнаха основната част от лятната си подготовка в Трявна
Черно море се раздели с Димитър Тонев

Черно море се раздели с Димитър Тонев. Халфът разтрогна договора си с "моряците" по взаимно съгласие. 

Футболистът се присъедини към "зелено-белите" през януари 2025 година и оттогава изигра 28 мача в първенството, в които реализира 3 гола. В турнира за Купата на България има три мача с един гол, както и два мача в Лигата на Конференциите.

Ръководството на клуба изказва своята благодарност към Тонев за проявения професионализъм, отдаденост и отношение към работата през периода му на „Тича“.

ПФК Черно море пожелава на Димитър Тонев много здраве, успехи и силно представяне в следващия етап от неговата кариера.

Междувременно “моряците” започнаха основната част от лятната си подготовка в Трявна. Футболистите на Илиан Илиев вече проведоха първа тренировка на стадион „Ангел Кънчев“. Лагерът ще продължи до 3 юли, а през това време варненци ще изиграят три контроли. Първата е на 24 юни срещу Янтра Габрово, следва мач с Локомотив Горна Оряховица на 1 юли, а последната проверка е на 3 юли срещу Спартак Плевен.

В групата за подготовката попадат както опитни играчи като Живко Атанасов и Ертан Томбак, така и млади футболисти, които ще се борят за място в състава.  

Към тима се очаква да се присъединят още нови попълнения. 

Групата на Черно море за лагера в Трявна: Кристиан Томов, Антоан Манасиев, Живко Атанасов, Венцислав Керчев, Димитър Кичуков, Димитър Заимов, Георги Венциславов, Емануил Няголов, Ертан Томбак, Жоао Бандаро, Асен Дончев, Александър Тодоров, Николай Костадинов, Николай Златев, Берк Бейхан, Мартин Банев, Давид Телеш, Кристиан Михайлов, Петър Андреев, Лучано Скуадроне, Софиан Балул, Хорхе Падиля, Селсо Сидней, Георги Лазаров. 

2026 © Варна е / снимка: Архив ПФК Черно Море