Илиан Илиев: Рано е да мислим за първото място, целта ни е да играем добре във всеки мач!

В следващия кръг срещу Лудогорец ако не сме по-агресивни в атака и по-внимателни в дефанзивен план, ще ни създадат доста проблеми, подчерта старши треньорът на Черно море

"5:1 е малко тежък резултат, предвид това, което Славия показа на терена, но е заслужено от гледна точка на жаждата за голове на моите футболисти".

Така старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира разгромния успех на своите при гостуването на стадион "Александър Шаламанов" в столицата в двубоя от петия кръг на елитната ни футболна лига.

"Ние започнахме добре мача, но след като вкарахме двата мача настъпи отпускане в нашите редици в последните минути на първото полувреме, а и Славия заиграха това, което трябваше да играят. Много лесно допускахме топките да достигнат до двамата им външни халфове и това създаваше напрежение на терена, вкараха и гол. Добре че свърши полувремето, за да си кажем някои неща на почивката, да коригираме начина на преса при изнасянето на топката. Поздравявам футболистите, че успяха да се преориентират в хода на мача и успяхме да отбележим още голове. Радвам се, че моите футболисти никога не са се задоволявали с резултата на терена, а са се стремели да търсят положения и да вкарват голове, което е чудесно. Можем да коригираме още неща в дефанзивен план. Ние треньорите винаги искаме да е по-добре и винаги може да бъде по-добре", подчерта Илиев.

Наставникът на Черно море подчерта, че това, че съставът на "моряците" обигран, тъй като до голяма степен е запазен в сравнение с предишния шампионат, със сигурност е добре, но кратката почивка между двата сезона се отразява на всички отбори. "Малко тежко вървят мачовете, няма свежест. Надявам се, когато се захлади времето, да бъде преодоляна и умората. Ние не спестихме нищо в подготовката, проведохме я така, все едно сме почивали 20 дни след края на шампионата. Надявам се като се освежат футболистите да изглеждат по-добре на терена. Особено в дефанзивен план имаме доста резерви - скъсяване на дистанцията до хората и всички неща, които са важни, за да "пречиш" на противника да играе добре", коментира Илиев.

На въпрос, мисли ли Черно море за първото място, след като е временен лидер в Първа лига, Илиан Илиев отговори така:

"Сега е пети кръг, има и доста отложени мачове. До седмия-осмия кръг трудно може да се гледа класирането, тъй като са доста близки точките. Никой не мисли в момента за първото място, мислим единствено как да се противопоставим ефективно на всеки следващ съперник и да се представим по добре на терена".

В следващия кръг на елитната ни футболна лига Черно море приема Лудогорец. Двубоят на стадион "Тича" е на 20 август, неделя, от 19 часа.

"Знаем, че Лудогорец имат добри футболисти и добър отбор, трябва да сме още по-агресивни в атака и внимателни в дефанзивен план. Ако това не се случи, че имаме доста проблеми", предупреди Илиев.

2023 © Варна е

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.