Илиан Илиев: Рано е да мислим за първото място, целта ни е да играем добре във всеки мач!

В следващия кръг срещу Лудогорец ако не сме по-агресивни в атака и по-внимателни в дефанзивен план, ще ни създадат доста проблеми, подчерта старши треньорът на Черно море

"5:1 е малко тежък резултат, предвид това, което Славия показа на терена, но е заслужено от гледна точка на жаждата за голове на моите футболисти".

Така старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира разгромния успех на своите при гостуването на стадион "Александър Шаламанов" в столицата в двубоя от петия кръг на елитната ни футболна лига.

"Ние започнахме добре мача, но след като вкарахме двата мача настъпи отпускане в нашите редици в последните минути на първото полувреме, а и Славия заиграха това, което трябваше да играят. Много лесно допускахме топките да достигнат до двамата им външни халфове и това създаваше напрежение на терена, вкараха и гол. Добре че свърши полувремето, за да си кажем някои неща на почивката, да коригираме начина на преса при изнасянето на топката. Поздравявам футболистите, че успяха да се преориентират в хода на мача и успяхме да отбележим още голове. Радвам се, че моите футболисти никога не са се задоволявали с резултата на терена, а са се стремели да търсят положения и да вкарват голове, което е чудесно. Можем да коригираме още неща в дефанзивен план. Ние треньорите винаги искаме да е по-добре и винаги може да бъде по-добре", подчерта Илиев.

Наставникът на Черно море подчерта, че това, че съставът на "моряците" обигран, тъй като до голяма степен е запазен в сравнение с предишния шампионат, със сигурност е добре, но кратката почивка между двата сезона се отразява на всички отбори. "Малко тежко вървят мачовете, няма свежест. Надявам се, когато се захлади времето, да бъде преодоляна и умората. Ние не спестихме нищо в подготовката, проведохме я така, все едно сме почивали 20 дни след края на шампионата. Надявам се като се освежат футболистите да изглеждат по-добре на терена. Особено в дефанзивен план имаме доста резерви - скъсяване на дистанцията до хората и всички неща, които са важни, за да "пречиш" на противника да играе добре", коментира Илиев.

На въпрос, мисли ли Черно море за първото място, след като е временен лидер в Първа лига, Илиан Илиев отговори така:

"Сега е пети кръг, има и доста отложени мачове. До седмия-осмия кръг трудно може да се гледа класирането, тъй като са доста близки точките. Никой не мисли в момента за първото място, мислим единствено как да се противопоставим ефективно на всеки следващ съперник и да се представим по добре на терена".

В следващия кръг на елитната ни футболна лига Черно море приема Лудогорец. Двубоят на стадион "Тича" е на 20 август, неделя, от 19 часа.

"Знаем, че Лудогорец имат добри футболисти и добър отбор, трябва да сме още по-агресивни в атака и внимателни в дефанзивен план. Ако това не се случи, че имаме доста проблеми", предупреди Илиев.

2023 © Варна е

Георги Кабаков ще ръководи мача между ЦСКА и Черно море

Дербито между втория и третия в елита ще е на 23 май

Георги Кабаков ще е главен арбитър на двубоя между ЦСКА и Черно море от предпоследния кръг в елитната ни футболна лига. Дербито между втория и третия във временното класиране ще се играе на 23 май - четвъртък, от 20:15 часа на националния стадион "Васил Левски". Асистенти на Георги Кабаков в срещата ще са Мартин Маргаритов и Диян Вълков, съдийски наблюдател ще е Николай Колев, а за ВАР ще отговарят Никола Попов и Димо Вълчев.

Преди изиграване на срещите от 34-тия кръг, Черно море е втори във временното класиране с актив от 69 точки, ЦСКА е трети, с две точки по-малко.