Мобилно меню

Илиан Илиев: Стана нервен мач, радвам се, че победихме!

Имаме резерви в игрово отношение, но залогът на двубоя бе голям, обобщи наставникът на Черно море, който специално благодари на феновете за подкрепата и вярата в отбора
Илиан Илиев: Стана нервен мач, радвам се, че победихме!
654

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в мача срещу ЦСКА, който спечелиха с 1:0. 

"ЦСКА влязоха по-добре в двубоя. Ние бяхме доста нервни в началото, не играехме с топката, ограничавахме се до това да се защитаваме. С моите колеги на треньорската скамейка си говорихме, че се надяваме да не получим гол до почивката, за да може да коригираме някои неща на полувремето, както и направихме, не само със смяната, но и по отношение поведението на играчите на терена. През второто полувреме владеехме доста повече топката, имахме ситуации да отбележим. Разделихме по едно полувреме със съперника, но ние имахме шанса да отбележим гол и да се поздравим с крайната победа. Доволен съм, че това, което казах след предния мач, че в този трябва да играем повече с разум, отколкото със сърце, футболистите го направиха!", отбеляза стратегът. 

Илиан Илиев поздрави специално феновете на Черно море, които подкрепиха отбора, както при гостуването на Лудогорец, така и в днешния важен двубой срещу ЦСКА. 

"Благодаря, че искрено вярват в нас!"

Специалистът призна, че отборът му има резерви в игрово отношение, което обаче е било очаквано предвид големия залог в мача. 

Илиан Илиев изрази очакванията си и за предстоящия двубой на Черно море срещу Ботев (Враца)

"Подобни мачове са най-трудни за нас. Надявам се отново да получим подкрепа от трибуните. Отборът на Ботев (Враца) не е за подценяване, независимо от последните резултати. Трябва да продължим да играем изключително концентрирано, както го направихме и днес", завърши старши треньорът на Черно море. 

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно Море

Четири контроли планира Спартак Варна

“Соколите” се разделиха със звездата си - Шанде, подсилиха се с дуо португалци
Четири контроли планира Спартак Варна

Четири контролни срещи ще изиграе отборът на Спартак Варна по време на предсезонната си подготовка. Първата от тях ще е на 27 юни срещу Дунав Русе. Следват проверки срещу Ботев Пловдив (4 юли) и Несебър (8 юли). Последната контрола на “соколите” преди старта на шампионата ще е на 11 юли срещу Добруджа

Междувременно варненският тим се раздели със звездата си Шанде, който ще продължи кариерата си в отбора на Олимпия Любляна

От щаба на Спартак обявиха привличането на двама нови португалски футболисти - халфовете Бубакар Хане и Анхел Гомес

Хане идва при “соколите” след престой в тима на Добруджа. Футболистът е записал над 20 мача в Португалската Първа лига, над 30 срещи в Португалската Втора лига, както и над 10 двубоя в Английската Премиър Лига 2.

25-годишният Анхел Гомес играе като дясно крило, като може да бъде използван и по двата фланга на атаката, както и зад нападателя. През годините той е натрупал значителен опит в португалския футбол, преминавайки през различни нива на местните първенства.

2026 © Варна е / снимки: ФК Спартак Варна; NK Olimpija Ljubljana