Мобилно меню

Илиан Илиев: Точката е по-добре от нищо!

Изиграхме нелош мач от гледна точка на желанието за игра и борбеността, откъм футболни достойнства, със сигурност можем повече, обобщи наставникът на "моряците" след нулевото реми с Ботев (Пловдив)
Илиан Илиев: Точката е по-добре от нищо!
500

 

"Уважавам желанието за игра, което футболистите демонстрират през цялата година. Те винаги дават максимума от себе си на терена. Дори да не сме изиграли прекрасен мач, аз не мога да съм недоволен от тях, защото през целия сезон са били почти перфектни."

Това заяви старши треньорът на Черно море Илиан Илиев след нулевото реми при гостуването на Ботев в Пловдив. 

"Със сигурност на този терен можеше да направим повече в офанзивен план, в държането на топката, при изнасянето, но трябва да имаме предвид, че отсреща има и противник, който също се опитва да ни се противопостави. Точката в този мач е по-добре от нищо. Започваме да мислим и да се готвим за следващия мач, който е само след няколко дни и ще бъде също толкова тежък", обобщи Илиан Илиев. 

"Можеше да победим, но можеше и да изгубим, стана добър мач, с повече битка на терена."

"Може би рязката промяна на температурата също се отрази на футболистите, които се вложиха доста в играта и след 30-ата минута се почувства някаква умора. Винаги може да кажем, че можем повече в дадена фаза на играта и всички знаем че е така. Като цяло изиграхме не лош мач от гледна точка на желанието за игра и борбеността, откъм футболни достойнства, със сигурност можем повече", допълни той. 

На въпрос защо през този сезон Черно море се представя по-колебливо като гост, Илиан Илиев отговори: "На първо място, защото имаме противници, които също искат да ни победят, особено сега, когато сме в челото на класирането. Завършващата ни фаза, не от вчера знаем, че не е на нужното ниво. И в днешния мач имахме няколко ситуации, които не завършихме по най-добрия начин, а можеше да го направим. Не вкараш ли в един мач, колкото и добре и компактно да се държиш в дефанзивен план, не вкараш ли, няма как да победиш. Ние и на собствен терен имаме проблем в завършващата фаза, но както казах в началото, не е имало момент, в който да не съм доволен от футболистите си, дори и при загубите". 

Илиан Илиев беше категоричен, че отсъствието му, заедно с помощник треньора Петьо Костадинов по време на ангажимента с националния отбор, не се е отразило на подготовката на Черно море. "Те са направили перфектна работна седмица с Веско Бранимиров и контрола изиграха, не мисля, че имаме амплитуди в подготовката и представянето си, поради това, че сме отсъствали няколко дни". 

По повод предстоящия сгъстен цикъл от мачове в шампионатът, Илиан Илиев коментира: "Имаме добра основа, така че физически можем да издържим на сгъстения цикъл в първенството, който ни очаква. Притесняват ни пътуванията, но имаме скамейка, на която може да разчитаме, така, че мога да направя ротации в някои зони". 

В следващия кръг, на 4 април - четвъртък, Черно море приема Локомотив София, а четири дни по-късно гостува на пловдивските железничари. В последните два кръга на редовния сезон Черно море приема Левски на 13 април и гостува на Пирин в Благоевград на 20 април. 

2024 © Варна е

Черно море се раздели с Димитър Тонев

“Моряците” започнаха основната част от лятната си подготовка в Трявна
Черно море се раздели с Димитър Тонев

Черно море се раздели с Димитър Тонев. Халфът разтрогна договора си с "моряците" по взаимно съгласие. 

Футболистът се присъедини към "зелено-белите" през януари 2025 година и оттогава изигра 28 мача в първенството, в които реализира 3 гола. В турнира за Купата на България има три мача с един гол, както и два мача в Лигата на Конференциите.

Ръководството на клуба изказва своята благодарност към Тонев за проявения професионализъм, отдаденост и отношение към работата през периода му на „Тича“.

ПФК Черно море пожелава на Димитър Тонев много здраве, успехи и силно представяне в следващия етап от неговата кариера.

Междувременно “моряците” започнаха основната част от лятната си подготовка в Трявна. Футболистите на Илиан Илиев вече проведоха първа тренировка на стадион „Ангел Кънчев“. Лагерът ще продължи до 3 юли, а през това време варненци ще изиграят три контроли. Първата е на 24 юни срещу Янтра Габрово, следва мач с Локомотив Горна Оряховица на 1 юли, а последната проверка е на 3 юли срещу Спартак Плевен.

В групата за подготовката попадат както опитни играчи като Живко Атанасов и Ертан Томбак, така и млади футболисти, които ще се борят за място в състава.  

Към тима се очаква да се присъединят още нови попълнения. 

Групата на Черно море за лагера в Трявна: Кристиан Томов, Антоан Манасиев, Живко Атанасов, Венцислав Керчев, Димитър Кичуков, Димитър Заимов, Георги Венциславов, Емануил Няголов, Ертан Томбак, Жоао Бандаро, Асен Дончев, Александър Тодоров, Николай Костадинов, Николай Златев, Берк Бейхан, Мартин Банев, Давид Телеш, Кристиан Михайлов, Петър Андреев, Лучано Скуадроне, Софиан Балул, Хорхе Падиля, Селсо Сидней, Георги Лазаров. 

2026 © Варна е / снимка: Архив ПФК Черно Море